środa, 05 wrzesień 2018 13:09

Przeciszów: mieszkańcy złapali nietrzeźwego kierowcę

Napisała

W nocy z 3 na 4 września trzech mieszkańców gminy Zator, zatrzymało nietrzeźwego kierowcę i oddało w ręce policji.  

Do zdarzenia doszło w Przeciszowie na ulicy Krakowskiej. O godzinie 2.30 jadący swoim samochodem wraz z dwoma znajomymi,  mieszkaniec Gminy Zator zauważył, że styl jazdy kierowcy znajdującej się przed nim Toyoty Yaris  sugeruje, że może być nietrzeźwy. Mężczyzna natychmiast powiadomił policjantów, a następnie wykorzystując okazję, wyprzedził Toyotę i zmusił kierującego do zjazdu na pobocze. Wtedy zatrzymał również swój pojazd i razem ze znajomymi podszedł do toyoty, a wyczuwając woń alkoholu od kierowcy, szybko potwierdził swoje przypuszczenia.

Aby uniemożliwić nietrzeźwemu dalszą jazdę wyciągnął kluczyki ze stacyjki i przekazał je przybyłym na miejsce policjantom z Komisariatu Policji w Zatorze. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 33–letni mieszkaniec Wielkopolski. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,80 promila alkoholu. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w takim stanie chciał dotrzeć do Krakowa, a prawo jazdy miał od dwóch dni.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługują mieszkańcy Gminy Zator którzy widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowali  nie dopuszczając, aby ten kontynuując jazdę doprowadził do tragedii.

 

Źródło: KPP Oświęcim

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.