Oświęcim: w ogródku hodował marihuanę. Teraz za to odpowie Wyróżniony

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 27–letniego mieszkańca Gminy Oświęcim, podejrzanego o przestępstwo narkotykowe. Mężczyzna w przydomowym ogródku prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich.

Na trop plantatora zajmującego się uprawą konopi indyjskich policjanci wpadli w trakcie czynności mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej. Z poczynionych ustaleń wynikało, iż 27–latek uprawia, a następnie wprowadza do obrotu marihuanę. Aby przerwać ten nielegalny proceder funkcjonariusze wkroczyli na teren jego posesji znajdującej się w jednej z podoświęcimskich miejscowości.

Podczas przeszukania domu funkcjonariusze ujawnili woreczek z niewielką ilością marihuany. Jednakże podczas przeszukania ogrodu ujawnili 7 dużych krzaków konopi indyjskich. Rośliny zostały wycięte i zabezpieczone, natomiast ich właściciel został zatrzymany.

Podejrzanemu zostały postawione zarzuty posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich. W trakcie dalszego postępowania policjanci zbadają także kwestie wprowadzania narkotyków do obrotu przez podejrzanego.

Policjanci oszacowali, że plantator z zabezpieczonych roślin mógł uzyskać kilkaset porcji narkotyku. Dzięki likwidacji uprawy, funkcjonariusze nie dopuścili, aby marihuana trafiła do obrotu.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za uprawę konopi indyjskich grozi  kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast udzielanie narkotyku innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Źródło: KPP Oświęcim

Aleksandra Bieniek

Aleksandra Bieniek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA