×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Mądry Natalia

Mądry Natalia

Segregacja śmieci rozpoczyna się w domu każdego z nas. Wiedza na temat prawidłowej segregacji już od najmłodszych lat powinna być przekazywana oraz utrwalana tak, aby młody człowiek wchodząc w dorosłe życie segregowanie śmieci uznawał jako naturalną czynność życia codziennego, a nie przykrą, zabierającą dużo czasu powinność.

Po raz 19. w historii, kolejny w najstarszej szkole podstawowej Libiąża, odbyła się Karnawałowa Olimpiada klas I-III. Coroczna impreza, na stałe wpisana w kalendarz placówki, tym razem przebiegała pod hasłem „Sportowe love”.

17 lutego br. w Hali Sportowej im. Agaty Mróz w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Halowe Mistrzostwa Małopolski-2019 w łucznictwie.

W siedzibie Lokalnej Grupy Działania „Dolina Soły”,  w bm. podpisano pierwsze w tym roku umowy o powierzenie grantu. Fundusze powędrowały m.in. do dwóch kęckich instytucji kultury: Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach oraz Domu Kultury w Kętach.

Tegoroczne obchody 156. rocznicy Bitwy Miechowskiej zostały zainaugurowane konkursem wiedzy historycznej. Eliminacje gminne dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu powiatu miechowskiego odbyły się w Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie.

Starzy Bywalcy, Urodzeni Wiślacy, Fundacja Pomóc Więcej zorganizowali imprezę charytatywną na rzecz Julki Dryndos i Dominiki Kosek, która bez wątpienia przejdzie do historii i zapisze się złotymi zgłoskami całej okolicy. Turniej odbył się pod patronatem burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej. Zebrano imponującą kwotę 50 tys. 500 zł.

Strona 1 z 685