Joanna Frydrych

Joanna Frydrych

Bocheńska policja odnotowała kolejne przypadki usiłowania oszustwa metodą „na policjanta”.

Wczoraj, 17 kwietnia na drodze krajowej nr 79 w Jaksicach doszło do kolizji drogowej.

Policjanci zatrzymali 36-letniego bielszczanina, który na przejściu dla pieszych na Osiedlu Złote Łany uszkodził osobowe Volvo. Mężczyzna wskoczył na maskę samochodu, który przepuszczał go na pasach, jak się okazało był nietrzeźwy. Miał blisko 2,5 promila alkoholu we krwi. Po nocy spędzone w policyjnym areszcie wandal usłyszał zarzuty. Za przestępstwo grozi mu do 5 lat za kratkami. Będzie też musiał zapłacić za wyrządzone szkody, oszacowane na blisko tysiąc złotych.

W czwartej, 18 kwietnia tuż przed godz. 10, jednostka OSP Szczepanów została zadysponowana do pożaru traw w pobliżu autostrady. Po przeczesaniu terenu okazało się, że na terenie powiatu brzeskiego nie zlokalizowano pożaru. Prawdopodobnie osoba zgłaszająca zaobserwowała ogień na terenie bocheńskim.

Działania operacyjne krakowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania seryjnego złodzieja. Mężczyzna kradł pieniądze, karty płatnicze i bagaże współpasażerów. Mieszkaniec województwa śląskiego słyszał już zarzuty i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkanka Szczawnicy padła ofiarą oszustwa. Mężczyzna, podający się za policjanta wyłudził od kobiety niemal 170 tys. zł. 

Strona 1 z 84