Umowa dotacji na budowę siłowni zewnętrznej w Parku Miejskim została podpisana 17 grudnia 2018 roku.

O tym, jak może się skończyć niekontrolowany poślizg samochodu, przekonał się 27–letni mieszkaniec powiatu bielskiego oraz jego znajoma. Teraz oboje mogą mówić o ogromnym szczęściu, bo od tragedii było tylko o „włos”. 

Od dziś nie działają telefony w Urzędzie Miasta Oświęcim. Awaria spowodowana jest uszkodzeniem sieci telefonicznej Orange.

Policjant z Ogniwa Patrolowo - interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku sierż. szt. Paweł Etmański, w czasie wolnym od służby, błyskawicznie podjął działania związane z ratowaniem ludzkiego życia. Funkcjonariusz wspólnie z innym kierowcą, wydostali z samochodu nieprzytomnego 20–letniego mężczyznę, a następnie udzielili mu pierwszej pomocy.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 15:21

Tablica na kęckim dworcu odnowiona

Napisała

Na początku bm. przy dworcu autobusowym w Kętach zamontowano nową tablicę reklamową z aktualnym planem miasta. Tablica pojawiła się w tym samym miejscu, w którym znajdowała się jej blisko 15-letnia poprzedniczka.

Gmina Kęty oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zapraszają zainteresowanych mieszkańców do udziału w bezpłatnych konsultacjach z zakresu pozyskania dofinansowania w ramach Programu „Czyste Powietrze”. Dyżur konsultacyjny odbędzie się 18 grudnia br. (wtorek) w godzinach 12.00-16.00 w sali narad w Urzędzie Gminy Kęty, Rynek 7.

W nocy z piątku na sobotę patrol mieszany - policjant i strażnik miejski, zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. Jak się okazało, nieposiadający prawa jazdy 23–letni mieszkaniec Gminy Kęty, wsiadł za kierownicę samochodu, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali dwóch poszukiwanych przez Sąd mieszkańców Oświęcimia. 35 i 45-latek, aby uniknąć zatrzymania i osadzenia w zakładzie karnym, ukryli się w mieszkaniu znajomej.

czwartek, 13 grudzień 2018 13:47

Małopolski sukces szkoły z Przeciszowa

Napisała

W poniedziałek 10 grudnia br. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom IX Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. 

Strona 1 z 76
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA