piątek, 19 październik 2018 10:36

Kęty. Policjantka Anna Bibrzycka na podium!

Napisała

Policjantka z Zespołu Wykroczeń Komisariatu Policji w Kętach, aspirant Anna Bibrzycka, która reprezentowała Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu w wojewódzkich eliminacjach do I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów Oskarżycieli Publicznych, zajęła wysokie III. miejsce.

piątek, 19 październik 2018 10:32

Fasada Roku 2018 z Kęt? Głosowanie na finiszu!

Napisała

Blisko 150 elewacji z całej Polski zameldowało się na starcie konkursu Fasada Roku 2018. Wśród nich reprezentanci nie tylko dużych miast jak Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Wrocław czy Warszawa, lecz także mniejszych miejscowości jak: Kęty, Białobrzegi, Mielno, Zalasewo. Teraz czas na pierwsze rozstrzygnięcie, którego reżyserami będą internauci. Przed nami ostatnie dni głosowania!

czwartek, 18 październik 2018 09:42

Czołowe zderzenie w Łękach

Napisała

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w miejscowości Łęki w powiecie oświęcimskim. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

środa, 17 październik 2018 15:55

Oświęcim. Regionalny Festiwal Kodowania za nami

Napisała

Żory kodujo, Bojszowy programujo … a Oświęcim stwarza do tego doskonałe warunki! Biblioteka Galeria Książki, dzięki grantowi pozyskanemu z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach obchodów Code Week zorganizowała Regionalny Festiwal Kodowania „Śląsk koduje Małopolskę. Do współpracy zaproszono Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Bojszowach, które aktywnie przyłączyły się do udziału w wydarzeniu.

środa, 17 październik 2018 15:51

Chełmek „w budowie” - inwestycje magistratu

Napisała

Nowe miejsca parkingowe przy ulicy Chrobrego

środa, 17 październik 2018 15:47

Bobrek. Ruszyły prace przy budowie miejsca spotkań

Napisała

Przy ulicy Długiej w Bobrku rozpoczęto prace przy realizacji inwestycji, której celem jest powstanie miejsca spotkań i rekreacji za kwotę ponad 530 tysięcy złotych. Na ten cel gmina pozyskała środki w ramach projektu pn. „Potrzebna ODnowa: Przestrzeń spotkania i rekreacji na obszarach wiejskich gminy Chełmek; Przestrzeń spotkania i rekreacji w Bobrku” z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wielskich na lata 2014-2020 w wysokości 351 950 złotych.

środa, 17 październik 2018 14:39

Morderca z Kęt uniknie kary?

Napisała

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu wystąpiła do Sądu z wnioskiem o umorzenie postępowania wobec Sławomira T. oraz zastosowania środków zabezpieczających w postaci umieszczenia w specjalistycznym zakładzie, a ponadto orzeczenia zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna był oskarżony m.in. o zabójstwo.

Wczoraj oświęcimscy dzielnicowi, podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali 18–letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Policjanci ujawnili przestępstwo, patrolując rejon miejskich bulwarów, w celu przeciwdziałania przypadkom spożywania alkoholu w miejscu publicznym oraz ujawniania wagarowiczów.

środa, 17 październik 2018 09:55

Bulowice: wypadek na DK52. 18-latka w szpitalu

Napisała

Groźny wypadek w Bulowicach (powiat oświęcimski). Na drodze krajowej nr 52 zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba została zabrana do szpitala.

Strona 1 z 61

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA