Biblioteka Galeria Książki ofertę kieruje do osób, które przygotowują się do matury. Korepetycje poprowadzi absolwent V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, inżynier automatyki i robotyki z wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki z Politechniki Śląskiej.

Oświęcimska, policyjna drużyna piłki nożnej  zajęła II miejsce w Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej „VIII Memoriału Wojciecha Spyrki”. Turniej został zorganizowany  przez Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej wraz z Zarządem Wojewódzkim i Terenowym NSZZ Policjantów oraz Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Turniej honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta.

W dniu 19 września 2018 policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego,  zatrzymali 29-letniego mieszkańca Oświęcimia, poszukiwanego przez sąd, za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna, ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości popełnił kolejne przestępstwo z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

26 września, o godz. 18:00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu zaprasza na spotkanie z Andrzejem Stasiukiem, prozaikiem, poetą, dramaturgiem, eseistą, publicystą i wydawcą, laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1995), Nagrody Literackiej „Nike” (2005) i Nagrody Literackiej Gdynia.

Burmistrz Chełmka przeznaczy dodatkowe środki na zorganizowanie w bieżącym roku szkolnym nauki pływania dla wszystkich uczniów klas I-III szkoły podstawowej, którzy nie potrafią pływać. 

Do czterech wypadków drogowych doszło w dniach 19-20.br. w powiecie oświęcimskim.

Sonderkommando w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz, która 30 października zostanie otwarta w Miejscu Pamięci Auschwitz. Więzień Auschwitz David Olère - ekspozycja twórczości związanej z traumatycznymi przeżyciami.

19 września br. pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu oświęcimskiego, policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego czterech użytkowników, którzy stwarzali zagrożenie kierując pod wpływem alkoholu.

wtorek, 18 wrzesień 2018 15:18

Potrącenie w Chełmku. Pieszy w szpitalu

Napisała

Poważny wypadek w miejscowości Chełmek (powiat oświęcimski). Samochód osobowy potrącił seniora.

Strona 1 z 54

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA