Ruszyła rekrutacja do nowego żłobka „Świetliki” w Chełmku oferującego- opiekę nad dziećmi od 1 roku życia do 3 lat, od poniedziałku do piątku od godz. 6.30  do godz. 16.30;

Przetwarzanie plastików w lesie, na terenie byłej jednostki wojskowej w Bobrku? Mieszkańcy są oburzeni i podpisują petycję, a burmistrzowie Chełmka i Libiąża apelują do Ministra Obrony Narodowej.

Mowa tu o zwiększeniu bezpieczeństwa powodziowego w rejonie byłego obozu nazistowskiego Auschwitz – Birkenau. Inwestycja zapewni również ochronę przeciwpowodziową terenów powiatu oświęcimskiego i chrzanowskiego.

Pomnik Niepodległości, który znajduje się przy ulicy Dąbrowskiego został odnowiony i ma nowego orła.

czwartek, 15 listopad 2018 16:10

Nowi patroni oświęcimskich ulic i rond

Napisała

Nowe ronda i ulica, które powstały przy północnej obwodnicy miasta otrzymały nazwy. Uchwałę w tej sprawie przyjęli radni na sierpniowej sesji Rady Miasta. Jedno, które znajduje się na skrzyżowaniu ulic:

czwartek, 15 listopad 2018 16:09

Oświęcim. Hybrydy już wożą pasażerów

Napisała

Dwie hybrydy Solaris Urbino 12 oraz Solaris Urbino 10,5 Euro 6, to kolejne nowoczesne i ekologiczne autobusy, które w tych dniach wyjechały na ulice Oświęcimia i sąsiednich gmin. – To już ostatnie w tym roku pojazdy z dostaw Solarisa. Kolejne będą dopiero w przyszłym roku – informuje prezes MZK Bożena Fraś. Jak podaje jeden z nich Solaris Urbino 10,5 był prezentowany na wystawie IBE International Bus Expo w Rimini.

czwartek, 15 listopad 2018 16:07

Nowa droga połączyła dwie ulice

Napisała

Nowa droga o długości blisko 350-metrów połączyła ulice Legionów i Orląt Lwowskich na wysokości skrzyżowania z ulicą Kilińskiego. Dzięki tej inwestycji otworzyły się w Oświęcimiu kolejne tereny pod budownictwo.

W nocy z wtorku na środę policjanci z Komisariatu Policji w Kętach interweniowali wobec 80–letniego mieszkańca Gminy Kęty, który wyszedł z domu i nie potrafił do niego wrócić. Dzięki spostrzegawczości policjantów senior, choć zziębnięty, ale cały i zdrowy, trafił pod opiekę rodziny.

Strona 1 z 68
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA