środa, 17 październik 2018 15:47

Bobrek. Ruszyły prace przy budowie miejsca spotkań

Napisała

Przy ulicy Długiej w Bobrku rozpoczęto prace przy realizacji inwestycji, której celem jest powstanie miejsca spotkań i rekreacji za kwotę ponad 530 tysięcy złotych. Na ten cel gmina pozyskała środki w ramach projektu pn. „Potrzebna ODnowa: Przestrzeń spotkania i rekreacji na obszarach wiejskich gminy Chełmek; Przestrzeń spotkania i rekreacji w Bobrku” z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wielskich na lata 2014-2020 w wysokości 351 950 złotych.

środa, 17 październik 2018 14:39

Morderca z Kęt uniknie kary?

Napisała

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu wystąpiła do Sądu z wnioskiem o umorzenie postępowania wobec Sławomira T. oraz zastosowania środków zabezpieczających w postaci umieszczenia w specjalistycznym zakładzie, a ponadto orzeczenia zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna był oskarżony m.in. o zabójstwo.

Wczoraj oświęcimscy dzielnicowi, podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali 18–letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Policjanci ujawnili przestępstwo, patrolując rejon miejskich bulwarów, w celu przeciwdziałania przypadkom spożywania alkoholu w miejscu publicznym oraz ujawniania wagarowiczów.

środa, 17 październik 2018 09:55

Bulowice: wypadek na DK52. 18-latka w szpitalu

Napisała

Groźny wypadek w Bulowicach (powiat oświęcimski). Na drodze krajowej nr 52 zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba została zabrana do szpitala.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zakończyli poszukiwania 60–letniej mieszkanki Witkowic, której zaginięcie w piątek zgłosili pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach. Kobieta, która prowadziła samotny tryb życia została odnaleziona w lesie.

Tragiczny wypadek w Babicach (powiat oświęcimski). Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę.

Janusz Chwierut triumfuje, a Zbigniew Starzec ma mu przekazać 720 zł tytułem zwrotu kosztów zastępstwa sądowego.

poniedziałek, 15 październik 2018 19:51

Oświęcim. Zaproszenie na rozmowę o literaturze

Napisała

Oświęcimska biblioteka Galeria Książki zaprasza na trzecie już literackie spotkanie. „O sensownych tworach słownych. Literatura inaczej” to projekt realizowany przez
Bibliotekę, a dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Partnerstwa dla książki”.

W piątek w Zatorze policjanci zatrzymali 22–letnią mieszkankę Zatora, podejrzaną o prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie amfetaminy.

Strona 1 z 61

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA