Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zlikwidowali kolejną, polną uprawę konopi indyjskich. Tym razem plantator uprawę liczącą ponad 30 roślin, ukrył na jednym z pól kukurydzy.

poniedziałek, 24 wrzesień 2018 09:14

Wypadek w Babicach. Ranne 4 osoby

Napisała

Poważny wypadek w miejscowości Babice (powiat oświęcimski). Doszło tam do zderzenia się trzech samochodów. Cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala.

Biblioteka Galeria Książki ofertę kieruje do osób, które przygotowują się do matury. Korepetycje poprowadzi absolwent V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, inżynier automatyki i robotyki z wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki z Politechniki Śląskiej.

Oświęcimska, policyjna drużyna piłki nożnej  zajęła II miejsce w Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej „VIII Memoriału Wojciecha Spyrki”. Turniej został zorganizowany  przez Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej wraz z Zarządem Wojewódzkim i Terenowym NSZZ Policjantów oraz Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Turniej honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta.

W dniu 19 września 2018 policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego,  zatrzymali 29-letniego mieszkańca Oświęcimia, poszukiwanego przez sąd, za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna, ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości popełnił kolejne przestępstwo z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

26 września, o godz. 18:00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu zaprasza na spotkanie z Andrzejem Stasiukiem, prozaikiem, poetą, dramaturgiem, eseistą, publicystą i wydawcą, laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1995), Nagrody Literackiej „Nike” (2005) i Nagrody Literackiej Gdynia.

Burmistrz Chełmka przeznaczy dodatkowe środki na zorganizowanie w bieżącym roku szkolnym nauki pływania dla wszystkich uczniów klas I-III szkoły podstawowej, którzy nie potrafią pływać. 

Do czterech wypadków drogowych doszło w dniach 19-20.br. w powiecie oświęcimskim.

Sonderkommando w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz, która 30 października zostanie otwarta w Miejscu Pamięci Auschwitz. Więzień Auschwitz David Olère - ekspozycja twórczości związanej z traumatycznymi przeżyciami.

Strona 1 z 55

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA