Policyjny dozór, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz nakaz opuszczenia mieszkania, taką decyzję podjął prokurator, na podstawie dowodów zebranych przez policjantów wobec 28–letniego mieszkańca Gminy Kęty, podejrzanego o znęcanie nad matką oraz babką.

poniedziałek, 10 grudzień 2018 10:15

Kolizja w Brzeszczach

Napisała

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło nad ranem w miejscowości Brzeszcze w powiecie oświęcimskim. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

poniedziałek, 10 grudzień 2018 10:01

Wypadek na DK28 w Graboszycach. Auto dachowało w rowie

Napisała

Groźna kolizja w Graboszycach (powiat oświęcimski). Samochód dachował w pobliskim rowie.

sobota, 08 grudzień 2018 21:16

To koniec Life Festival Oświęcim!?

Napisał

Fundacja Peace Festival, która od lat w Oświęcimiu organizowała popularny festiwal, właśnie ogłosiła upadłość.

piątek, 07 grudzień 2018 15:43

Oświęcim. Komu lizak, komu rózga...

Napisała

6 grudnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu,  w dniu św. Mikołaja zorganizowali tzw. „mikołajkowy patrol."  W tym wyjątkowym dniu funkcjonariusze promowali wśród kierowców bezpieczną i kulturalną jazdę, a wśród pieszych noszenie elementów odblaskowych.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, podczas pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało 51–letni mieszkaniec Gminy Przeciszów wsiadł za kierownicę samochodu, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. To nie jedyne przestępstwo za które odpowie. 

Wczoraj w Oświęcimiu policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, podczas służby odnaleźli poszukiwanego od dwóch dni, niepełnosprawnego mężczyznę. Poszukiwany 43–latek samowolnie opuścił jeden z domów pomocy społecznej w powiecie chrzanowskim.

czwartek, 06 grudzień 2018 15:10

Wicemistrzowie Małopolski pochodzą z Chełmka!

Napisała

O tym, że w Chełmku młodzi ludzie potrafią grać w piłkę, nie trzeba nikogo przekonywać. To zasługa nie tylko dobrych sportowców, ale także znakomitemu szkoleniu. Końcem grudnia zostało to potwierdzone podczas rozgrywek wojewódzkich halowej piłki nożnej chłopców szkół podstawowych. Po przebyciu wszystkich eliminacji gminnych, powiatowych, rejonowych nadszedł czas wielkiego finału.

Dzięki dwuletniemu projektowi badawczemu realizowanemu przez Muzeum Auschwitz oraz Międzynarodową Służbę Poszukiwawczą ITS zrealizowana zostanie kwerenda zbiorów dokumentów z różnych obozów koncentracyjnych, m.in. Buchenwaldu i Mauthausen, przechowywanych w archiwum w Niemczech.

Strona 1 z 74
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA