środa, 12 grudzień 2018 10:21

Zakopiańskie Mikołajki

Napisał
Zakopiańskie Mikołajki UM Zakopane

Już po raz czwarty na Placu Niepodległości odbyły się Zakopiańskie Mikołajki. Jak co roku przez cały dzień nie brakowało atrakcji dla najmłodszych.

Na mikołajkowej scenie zaprezentowali się: Teatr Blaszany Bębenek ze spektaklem „Anaruk na zimowej wyprawie”, Podhalański Uniwersytet Trzeciego Wieku, Teatr Gwardia Gryfa ze spektaklem „Psotne Elfy” oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w "Mikołajkowej przemianie”. Najważniejszym punktem dnia było spotkanie ze Świętym Mikołajem. W tym roku miał on pełne ręce roboty - świątecznymi upominkami obdarował ponad 800 dzieci!

Podobnie jak w ubiegłych latach, ważnym punktem imprezy był Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas którego kupić można było świąteczne ozdoby ręcznie wykonane przez uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli zakopiańskich szkół podstawowych i przedszkoli. Najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach i animacjach, odwiedzić stoisko Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem a także porozmawiać ze strażakami z OSP Olcza. Ogromną popularnością cieszył się sportowy kącik przygotowany przez Szkołę Narciarską Strama. Na mikołajkowej scenie odbyła się prezentacja laureatów konkursu kolęd. Nagrodzeni zostali również laureaci konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę świąteczną i uczestnicy wystawy fotograficznej prezentującej świąteczne zdjęcia społeczności szkolnej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy obejrzeli świąteczno-mikołajkową bajkę laserową.

Tegoroczna impreza miała również wymiar charytatywny. Wolontariusze stowarzyszenia Podhalańska Iskierka Nadziei zbierali środki na leczenie Adasia chorego na białaczkę. Udało się zebrać ponad 5 tys złotych. Dziękujemy!

Dziękujemy sponsorom, dzięki którym udało się zorganizować tegoroczne Mikołajki: Spółce Polskie Tatry S.A., Mydlarni u Franciszka, Społem Zakopane Sp. z o.o. oraz P.H.U. Brutal. Partnerem wydarzenia było TCKiS Jutrzenka.

 

Info/Foto: UM Zakopane

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.