wtorek, 29 stycznia 2019 09:47

12-latek Mistrzem Podhala w Szachach

Autor Mateusz Łysik

Burmistrz Leszek Świder wziął udział w uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród zwycięzcom w XXXV Mistrzostwach Podhala w Szachach, których organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury.

Przez dwa dni w Liceum im. E. Romera o zwycięstwa w poszczególnych kategoriach walczyło siedemdziesięciu szachistów z Boguszowic, Chrzanowa, Dąbrowy Górniczej, Dobczyc, Gorlic, Gliwic, Kielc, Krakowa, Łodzi, Mszany Dolnej, Myślenic, Niepołomic, Nowego Sącza, Pleszewa, Ponikiewia, Rudy Śląskiej, Skawiny, Staniątek, Tarnowa, Tenczyna, Wolbromia, Rabki-Zdroju i z miejscowości powiatu nowotarskiego.  Zwycięzcą w głównej kategorii i Mistrzem Podhala został 12-letni reprezentant SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza – Piotr Karwacki, drugie miejsce zajął Jakub Suder - Mat Myślenice, natomiast trzeci był Marek Michalik - MKS Sandecja Nowy Sącz. Burmistrz wręczył zwycięzcom nagrody, gratulując uczestnictwa w turnieju i osiągniętych wyników.

Turniej „A” został zgłoszony do oceny rankingowej FIDE, w turnieju  grupy „B” można było zdobyć II kat, a w grupie  „C” i „D” do IV kat. szachowej. Najmłodszym szachistą był 6-letni Łukasz Świderski z Akademii Szachowej Gliwice, a najstarszym Zdzisław Żarow , rocznik 1937.

Fot: UG Rabka-Zdrój

Wyniki:

Grupa A

I miejsce – Tytuł Mistrza Podhala 2019 i Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju – Piotr Karwacki SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza