piątek, 22 marzec 2019 15:58

Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu. Z rodziną taniej

Napisał

Muzeum Podhalańskie przygotowało specjalną ofertę dla rodzin z dziećmi. Od początku roku został wprowadzony został nowy bilet rodzinny i promocyjny bilet mieszkańca.

Wśród osób odwiedzających Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu mieszczącego się w zabytkowych wnętrzach ratusza, znaczną grupę stanowią rodzice z dziećmi i seniorzy. Szczególnie wiele takich odwiedzin ma miejsce w okresie ferii zimowych czy podczas wakacji. Są nimi głownie turyści, którzy coraz częściej zatrzymują się w Stolicy Podhala i korzystają z bogatej oferty turystycznej miasta, w tym właśnie z propozycji przygotowanych przez muzeum. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, ale także mieszkańcom naszego regionu, którzy wielokrotnie pytali o możliwość promocyjnego zwiedzania placówki, od początku roku wprowadzony został nowy rodzaj biletu tzw. Bilet Rodzinny.  Kierowany jest on do rodziców z trójka niepełnoletnich dzieci, ale też (2+4 i 2+5).  Cena takiego biletu wynosi tylko 30 zł. Zainteresowanie tym rodzajem biletów jest coraz większe, co odnotowujemy z dużą satysfakcją.  

Muzeum Podhalańskie przygotowało również ofertę specjalną skierowaną do mieszkańców Nowego Targu. Jak się bowiem okazje, mimo ponad swojej 50-letniej działalności nadal znaczna część nowotarżan nie wie o istnieniu w stolicy Podhala placówki muzealnej. W celu zmiany tego niekorzystnego trendu muzeum przygotowało specjalną ofertę skierowana właśnie do mieszkańców. Każdy, który odwiedzi do końca kwietnia 2019 r. naszą placówkę będzie mógł ją zwiedzić w promocyjnej cenie tj. biletu ulgowego 5 zł.

Muzeum zaprasza do zwiedzania naszych ekspozycji znajdujących się w murach nowotarskiego ratusza. Obecnie w muzeum można obejrzeć dwie wystawy stałe i dwie czasowe. Wystawy stałe to: ekspozycja poświęcona historii miasta i nowotarskiego rzemiosła oraz Sala Papieska z pamiątkami związanymi z wizytą Św. Jana Pawła II w Nowym Targu. W ratuszu znajdują się także dwie wystawy czasowe: „Karnawałowe zabawy, wieczorki, taneczne i bale z kotylionem” przygotowana w ramach cyklu „Podhalańskie Akcydensy” oraz „Bardejov - światowe dziedzictwo UNESO”.  Muzeum w swojej ofercie edukacyjnej  skierowanej do przedszkoli i szkół ma ciekawe warsztaty i lekcje tematyczne poświęcone kulturze, tradycji i historii miasta i regionu. Obecnie można skorzystać z zajęć pt. „Ziarno sztuki na wiosnę. Wiosenna paleta bar Michała Rekruckiego”, „Motywy roślinne Podhala na pisankach wielkanocnych” oraz „Wiosenne przebudzenie”. Warsztaty są odpłatne a ich koszt to 10 zł/os. Szczegółowe informacje o aktualnej ofercie muzeum można znaleźć na profilu: https://www.facebook.com/muzeum.podhalanskie

Źródło: Muzeum Podhalańskie

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.