piątek, 10 maj 2019 12:57

Poronin. Pijany agresor na drodze

Napisała

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Poroninie doszło do zdarzenia drogowego. Pijany kierowca po tym jak wylądował w rowie został zatrzymany przez świadków zdarzenia. 

10 maja w miejscowości Poronin na Podhalu turysta ze Skarżyska Kamiennej stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, lądując w rowie niszcząc przy okazji ogrodzenie jednej z posesji. Świadkowie zdarzenia natychmiast zareagowali, próbując zatrzymać kierowcę oraz informując o zdarzeniu służby. Mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie zarówno w stosunku do interweniujących osób jak i do funkcjonariuszy policji. Aby go okiełznać zadysponowano aż dwa patrole policji. Kierowca wyrywał się mundurowym, a po zamknięciu w radiowozie próbował uszkodzić pojazd. Okazało się, że ma 2,5 promila w organizmie. Obecnie znajduje się w policyjnej izbie zatrzymań. Zarzuty usłyszy po wytrzeźwieniu. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat więzienia. 

Info: KPP Zakopane

 

 

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.