wtorek, 14 maj 2019 10:19

Babia Góra. GOPR odnalazł ciało poszukiwanego 75-latka

Napisała

Trwające od niedzieli poszukiwania 75-letniego turysty z Krakowa zakończyły się tragicznie. Wczoraj po godzinie 14 ratownicy z beskidzkiego i podhalańskiego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poinformowali o zakończeniu akcji poszukiwawczej. Ciało mężczyzny znaleziono w rejonie Sokolnicy. 

Przyczyny i okoliczności śmierci 75-latka ma wyjaśnić sekcja zwłok. Wczoraj po południu ratownicy sprowadzali ciało mężczyzny z masywu górskiego. 

Poszukiwania turysty trwały kilkanaście godzin. W niedzielę 75-latek zostawił samochód na Przełęczy Krowiarki - początku szlaku na Babią Górę po czym wybrał się w trasę. Nie powrócił do domu, nie było z nim też żadnego kontaktu. W poszukiwania zaangażowani byli ratownicy beskidzkiego i podhalańskiego GOPR-u oraz słowaccy ratownicy z Horskiej Zachrannej Służby. Na miejsce wysłano również psy tropiące. Ratownicy planowali użyć także śmigłowca, ale nie pozwoliły na to trudne warunki pogodowe. 

 

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.