czwartek, 16 maj 2019 12:29

Kolej linowa na Kasprowy Wierch znowu ruszyła

Napisał

Od środy, 15 maja, turyści mogą znowu korzystać z kolei linowej na Kasprowy Wierch. Zakończył się wiosenny przegląd techniczny, który Polskie Koleje Linowe przeprowadzają co roku po sezonie zimowym. Dla bezpieczeństwa użytkowników sprawdzone zostały urządzenia i obiekty kolei linowej. Pracownicy PKL zrealizowali też  konieczne prace konserwacyjne.

Po kilkudniowej przerwie związanej z sezonowym przeglądem technicznym, Kasprowy Wierch jest już gotowy na ponowne przyjęcie odwiedzających. - Naszym najważniejszym zadaniem jest, by bezpiecznie i komfortowo przewozić naszych klientów. Jak co roku na wiosnę, przed sezonem letnim zgodnie z zaleceniami producenta przeprowadziliśmy niezbędny, zaplanowany wcześniej przegląd techniczny. Sprawdziliśmy między innymi liny, elementy łączące, układy hamulcowe oraz system bezpieczeństwa związany ze sterowaniem ruchem – tłumaczy Marian Szewczyk, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch.

Równolegle z przeglądem technicznym w ośrodku PKL Kasprowy Wierch odbyły się realizowane cyklicznie ćwiczenia pracowników PKL i ratowników TOPR. To jeden  z elementów stałej współpracy, wspierający najwyższe standardy bezpieczeństwa w Polskich Kolejach Linowych.

Sezon narciarski w Tatrach już się skończył i trasy zjazdowe są zamknięte, ale to nie oznacza, że w górach nie spotkamy już zimowych warunków. Na Kasprowym Wierchu wciąż leży ponad metr śniegu. W związku z tym turyści wybierający się w te okolice powinni pamiętać o odpowiednim ubiorze i przestrzegać zasad zimowej turystyki górskiej. Osoby planujące wyprawy w góry zachęcamy do odwiedzenia strony www.odpowiedzialniewgory.pl. Można na niej znaleźć wiele praktycznych i ważnych wskazówek dotyczących bezpiecznej turystyki wysokogórskiej. Swoją wiedzą podzielili się z nami doświadczeni ambasadorowie, m.in. sportowcy, ratownicy i przewodnicy górscy.   

Przeglądy techniczne zakończyły się także w pozostałych ośrodkach PKL. Wszystkie ośrodki i koleje są dostępne dla turystów. Godziny otwarcia ośrodków i kursowania kolei można sprawdzić na stronie www.pkl.pl.  

Bilety, czyli tourpassy na wybrany dzień i godzinę z wyprzedzeniem można nabyć w biletomatach w Zakopanem, sklepie internetowym online na stronie www.pkl.pl lub w Biurach Obsługi Klienta PKL. W ten sposób bilety kupimy nie tylko na Kasprowy Wierch, ale również do ośrodków i na przejazdy koleją na Gubałówkę, Jaworzynę Krynicką, Palenicę, Górę Żar i Górę Parkową.

 

Fot. i inf.: BP PKL

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.