środa, 22 maj 2019 10:49

Rdzawka. Sprawca śmiertelnego wypadku zatrzymany. Odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym?

Napisała

W poniedziałek, 20 maja około godziny 11:00 na zakopiance w miejscowości Rdzawka doszło do wypadku z udziałem 4 pojazdów. W wyniku zdarzenia zginął jeden z kierowców.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem poruszający się w kierunku Krakowa wyprzedzał ciąg pojazdów. Z naprzeciwka jechała mazda, której kierujący, aby uniknąć zderzenia czołowego zjechał na środek jezdni, jednak doszło do zderzenia bocznego z oplem. Następnie opel zderzył się czołowo z jadącym za mazdą fiatem ducato, który z kolei zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka autobus relacji Zakopane - Kraków.

W wypadku brały udział 32 osoby (większość to pasażerowie autobusu). Kierowca fiata, 34-letni mieszkaniec Krakowa poniósł śmierć na miejscu. 10 osób trafiło do szpitala, pozostałe zostały zaopatrzone na miejscu przez załogi karetek pogotowia. W akcji brali udział policjanci, strażacy oraz dwa śmigłowce (pogotowia ratunkowego i wojska). Strażacy rozłożyli namioty, gdzie mogły się schronić poszkodowane osoby. Policjanci prowadzili oględziny miejsca zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Na miejscu czynności wykonywał również biegły sądowy z zakresu wypadków. Wyznaczono objazdy dla samochodów osobowych przez m. Sieniawa, natomiast dla samochodów ciężarowych przez Jabłonkę. Droga była zablokowana w obu kierunkach przez prawie 8 godzin. 29-letni kierujący oplem był trzeźwy i został zatrzymany.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.

Info: KPP Nowy Targ

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.