środa, 22 maj 2019 12:05

Rabka Zdrój. Dzień Dziecka rozpocznie Tydzień Bardzo Małego Dziecka

Napisał

1 czerwca rozpocznie się Tydzień Bardzo Małego Dziecka jest to cykl wydarzeń z okazji Dnia Dziecka skierowany do rodzin z dziećmi w wieku od 0 miesięcy do 4 lat. Najmłodszych czeka 7 dni wypełnionych zabawami sensorycznymi, sensoplastycznymi, muzycznymi, plastycznymi, kreatywnym czytaniem, nauką języka angielskiego i spektaklami najnajowymi.

Dodatkowo do dyspozycji będzie przytulna strefa przyjazna maluchom – Najnajowo, miejsce, gdzie najmłodsi będą mogli sobie spokojnie popełzać i zająć małe rączki, niezależnie czy na zewnątrz pada, czy świeci mocne słońce. Znajdzie się tam też miejsce do przewijania i pufy-fotele do karmienia albo małej drzemki. Najnajowo będzie dostępne zawsze w czasie otwarcia teatru.

Organizatorami TBMD są Teatr Chrząszcz W Trzcinie, Stowarzyszenie Lokomotywa i Miejska Biblioteka.

Plan Tygodnia Bardzo Małego Dziecka:

1.06 /sobota/
godz. 15:00 Oficjalne otwarcie – zapraszamy do Najnajowa
godz. 16:00 Bam-bam /spektakl naj-najowy/ wiek 0,8+

2.06 /niedziela/
godz. 11:00 Malowanie na Tip-Top /zajęcia plastyczne/ wiek 2,5+
godz. 17:30 SENSOPLASTYKA /zajęcia rozwijające dziecięce zmysły/ wiek 2+

3.06 /poniedziałek/
godz. 11:00 Malowanie na Tip-Top /zajęcia plastyczne/ wiek 2,5+
godz. 18:30 SENSOPLASTYKA /zajęcia rozwijające dziecięce zmysły/ wiek 2+

4.06 /wtorek/
godz. 10:00 Do-Re-Misie! Dotykam Muzykę! /zajęcia muzyczne/ wiek 0,8+
godz. 11:00 Do-Re-Misie! Świat na dziecięcej dłoni /zajęcia muzyczne/ wiek 1,8+
godz. 12:00 Do-Re-Misie! Little Travellers /angielski dla dzieci/ wiek 2,5+

5.06 /środa/
godz. 10:00 Do-Re-Misie! Dotykam Muzykę! /zajęcia muzyczne/ wiek 0,8+
godz. 11:00 Do-Re-Misie! Świat na dziecięcej dłoni /zajęcia muzyczne/ wiek 1,8+
godz. 12:00 Do-Re-Misie! Little Travellers /angielski dla dzieci/ wiek 2,5+

6.06 /czwartek/
godz. 11:00 Zajęcia sensoryczne wiek 0,8+
godz. 12:00 Zajęcia sensoryczne wiek 2,5+

7.06 /piątek/
godz. 10:00 Kreatywne czytanie wiek 2,5+
godz. 11:30 Kreatywne czytanie wiek 2,5+
godz. 16:00 Witajki i Papatki /spektakl naj-najowy/ wiek 1+

Bilety w cenie promocyjnej:
10 zł od dziecka
0 zł od opiekuna
(do kupienia na 30 min. przed spektaklem)
Liczba miejsc ograniczona.
Rezerwacje: tel. 696 288 398
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
fb: chrzaszczwtrzcinie

www.teatrchrzaszcz.pl
www.lokomotywa.org

Zadanie „Tydzień Bardzo Małego Dziecka” jest współfinansowane ze środków Gminy Rabka-Zdrój

SPEKTAKLE I ZAJĘCIA:

Bam-Bam
Spektakl inicjacyjny dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 5 lat, czyli naj-najmłodszych. Wycisza i oswaja. Spektakl sensoryczny - poza zmysłem wzroku i słuchu pobudza też dotyk i węch... Muzyka na żywo. Zakończeniem jest wspólna zabawa aktorów z dziećmi, a także spotkanie z niezwykłymi instrumentami. Muzyka na żywo.
Czas trwania: 30 min + 15 min zabawy
Dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 5 lat

 

Malowanie na Tip-Top
Zajęcia plastyczne dla maluchów to niepowtarzalna możliwość pozwolenia małemu dziecku na swobodne tworzenie na dużej przestrzeni. Rozwija zdolności manualne i kreatywność. Dzieci słuchają czytanego tekstu i malują krok po kroku cały bajkowy świat.
Polecamy zabrać ubranie na zmianę. Będziemy używać bezpiecznych, zmywalnych farb.
Czas trwania 1 godz.

 

SENSOPLASTYKA® - zajęcia rozwijające dziecięce zmysły
Senspolastyka to zajęcia plastyczne mające pobudzić wszelkie możliwe zmysły. Do zajęć używane są tylko i wyłącznie produkty spożywcze – ryż, mąka, makarony, kasze, groch, barwniki spożywcze, woda, olej, galaretka. Wszystkiego można dotykać i można, a nawet trzeba się pobrudzić. Zajęcia odbywają się na podłodze zabezpieczonej folią malarską, dzieci powinny mieć ubranka na zmianę.
Taką przygodę ciężko zaserwować dzieciom w domu!
Sensoplastyka® wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych. Sensoplastyka® wpływa na rozwój mowy i koordynację ruchową.
uwalniania naturalną ekspresję twórczą, wspiera samodzielność, uczy współdziałania.
Prowadzenie: Doświadczone instruktorki ze żłobka Madagaskar
Czas trwania 1 godz.

Do-Re-Misie! Dotykam Muzykę! 8m+
Zapraszamy wszystkie dzieciaki, które zaczynają raczkować, pełzać, siadać, wstawać, chodzić i szukać nowych doświadczeń na „Dotykam muzykę!” – zajęcia sensoryczne dla niemowląt i dzieci od 8 m+.
Te zajęcia proponują dziecku wielozmysłową stymulację większości układów, przede wszystkim – dotyku, słuchu, węchu, równowagi. W tej grupie wiekowej również trenujemy słuch muzyczny i zaczynamy kształtować poczucie rytmu, wykonując razem z maluchem proste ćwiczenia.
„Dotykam Muzykę!” od zawsze była grupą najbardziej ciekawskich i aktywnych poznawczo dzieci. Wspólne granie na instrumentach wpisujemy w zabawę manipulacyjną, a naturalne zainteresowania otoczeniem wspieramy poprzez propozycję przeróżnych instrumentów muzycznych. Dzieci bardzo cieszą się z możliwości wspólnego grania na gitarze razem z Instruktorem!
Niezbędną część zajęć dla dzieci w tym wieku stanowią pierwsze ćwiczenia motoryczne, które staramy się wykonywać na każdym spotkaniu. Proponujemy również wiele ciekawych zabaw muzycznych i ruchowych, które można wykonywać z dzieckiem w domu (każdy uczestnik na życzenie dostaje teksty piosenek). Zapraszamy wszystkie maluszki, które rozpoczynają swoją przygodę poznawania świata dołączyć się do naszej zabawy!
Prowadzenie: Irina Utienkowa-Szałapak, autorka zajęć "Do-Re-Misie!"
Czas trwania 45 min.
Dla dzieci w wieku od 8 do 18 miesięcy.

Do-Re-Misie! „Świat na dziecięcej dłoni” 18 m+
Wszystkich małych odkrywców w wieku 18 m+ zapraszamy na rozwojowe zajęcia dla maluchów wg programu „Świat na dziecięcej dłoni”. Rozwojowe zajęcia dla maluchów to przygoda poznawania nowych rzeczy: zwierzęta i zabawki, zjawiska natury i przedmioty, pory roku i święta.... Najważniejszy pozostaje jednak trening słuchowy, skierowany na rozwój słuchu muzycznego i poczucia rytmu. Wszystkie zajęcia odbywają się w towarzystwie żywego śpiewu i gitary.
„Świat na dziecięcej dłoni” obejmuje przeróżne tematy otaczające dziecko i uczy postrzegać życie w sposób twórczy i niestandardowy. Przy okazji śpiewamy piosenki i gramy na instrumentach muzycznych, wąchamy i dotykamy, uczymy się pracować w zespole i wykonujemy pierwsze prace plastyczne, rozwijamy motorykę dużą i małą, ruszamy się i tańczymy.
Prowadzenie: Irina Utienkowa-Szałapak, autorka zajęć "Do-Re-Misie!"
Dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do 3 lat.
Czas trwania: 45 min

Do-Re-Misie! Little travellers /angielski dla dzieci/ wiek 2,5+
„Little Travellers” – to autorskie zajęcia z j. angielskiego stworzone z myślą o wspieraniu naturalnej ciekawości i zainteresowań dziecka. Dzieci podróżują w przeróżne krainy i dzięki zestawom kreatywnych ćwiczeń łączących w sobie zabawy teatralne, sensoryczne, muzyczne, motoryczne, plastyczne i ruchowe bezstresowo i niezauważalnie oswajają się z nowym językiem. W trakcie zabaw przyzwyczajają się do swobodnego posługiwania się podstawowymi zwrotami, a wszechstronne wsparcie obszarów mózgowych pozwalające tę wiedzę przyswoić.
Zajęcia z opiekunem, opiekun czynnie uczestniczy w zajęciu.
Prowadzenie: Irina Utienkowa-Szałapak, autorka zajęć "Do-Re-Misie!"
Czas trwania: 45 min
Dla dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat.

Zajęcia sensoryczne
Zajęcia umożliwiające rozwój zmysłów u małych dzieci, a zwłaszcza dotykanie, wąchanie, słuchanie, ważenie. Są to umiejętności wspomagające prawidłowy rozwój manualny i werbalny dziecka, przygotowują do nauki mówienia, pisania, czytania.
Prowadzenie: Marta Skrocka i Cezary Skrocki z Teatru Chrząszcz w Trzcinie
Czas trwania: 45 min
Dla dzieci w dwóch grupach wiekowych:
1. Od 0,8 do 2,5 lat
2. Od 2,5 do 4 lat

 

Kreatywne czytanie
Zajęcia pokazujące, że czytanie może być wspaniałą przygodą, uruchamiającą wyobraźnię, ale też ćwiczące małą i dużą motorykę, rozwijającą manualnie i ruchowo.
Prowadzenie: Marta Skrocka i Cezary Skrocki z Teatru Chrząszcz w Trzcinie
Czas trwania: 45 min
Dla dzieci w wieku od 0,8 do 2,5 lat.

Witajki i Papatki
Najnajowy spektakl, którego motywem przewodnim są dłonie. Służą do witania, żegnania, zapoznawania się, bawienia, ogrzewania, próbowania.... Na oczach dzieci na scenie pojawia się śnieg, kwiaty, pszczoły, łąka, morze... co jeszcze? Sprawdźcie sami i zafundujcie swoim szkrabom pierwsze spotkanie z teatrem! Zakończeniem jest wspólna zabawa z dziećmi.
Występują: Marta Skrocka i Cezary Skrocki z Teatru Chrząszcz w Trzcinie
Muzyka na żywo: Rafał Nowak
Czas trwania: 35 min + 20 min zabawy
Dla dzieci w wieku od 1 do 4 lat.

 

Więcej zdjęć w galerii.

Fot. i inf.: Teatr Chrząszcz w Trzcinie

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.