czwartek, 13 czerwiec 2019 13:26

Zakopane. Uwaga na utrudnienia spowodowane budową ronda!

Napisał

Urząd Miasta Zakopane informuje, że w terminie od czerwca do października 2019 r. przewidywane są utrudnienia w ruchu drogowym w rejonie skrzyżowania ulic Droga na Bystre, Droga do Olczę i Karłowicza w związku z jego przebudową.

Realizację zadania „Przebudowa skrzyżowania ul. Droga na Bystre - Droga do Olczy – Karłowicza” rozpocznie w ostatnim tygodniu czerwca firma Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu pieszym i samochodowym oraz poprawa płynności ruchu poprzez utworzenie ronda oraz przebudowę infrastruktury podziemnej.

Wartość robót budowlanych wynosi 5.522.000,00 zł brutto, uzyskano dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50%.

Ze względu na prowadzone prace wjazd na skrzyżowanie z ulicy Droga na Bystre i Droga na Antałówkę będzie utrudniony. W czasie prac mogą wystąpić okresowe wyłączenie ruchu samochodowego oraz wprowadzenie ruchu wahadłowego.

 Aby uniknąć korków spowodowanych dużym natężeniem ruchu w południowej części miasta, kierowcom chcącym dojechać w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej i Morskiego Oka zalecamy korzystanie z objazdu przez Poronin.

 Zalecany objazd w kierunku Cyrhli i Jaszczurówki:

- ul. Koziniec (obok stacji Shell)

- ul. Bulwary Słowackiego

- ul. Władysława Broniewskiego

- ul. Droga do Olczy

- ul. Oswalda Balzera

W przypadku dużego natężenia ruchu, istnieje możliwość tworzenia się korków. Komunikacja miejska będzie funkcjonować bez zmian. Organizacja ruchu dostosowywana będzie do postępu prac. 

Miasto przeprasza mieszkańców i użytkowników ruchu drogowego za wszelkie utrudnienia. Jednocześnie prosi o wyrozumiałość i cierpliwość, a także dostosowanie się do wprowadzonych zmian i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie wykonywanych robót.

 

Fot. i inf.: UM Zakopane

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.