piątek, 14 czerwiec 2019 12:18

Nowy Targ. Zabrali jedzenie, uszkodzili taksówkę i uciekli do lasu

Napisała

Policjanci zatrzymali trzech nowotarżan, którzy grozili i uszkodzili samochód taksówkarzowi. Teraz odpowiedzą za swoje czyny. Za groźby i uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek wieczorem trzech mężczyzn na terenie Nowego Targu spożywało alkohol. Kiedy zgłodnieli postanowili zamówić coś do jedzenia i picia. Zakupy miał im dostarczyć taksówkarz. Kiedy mężczyzna przyjechał na miejsce, podał przez otwarte okno towar i zażądał zapłaty, co bardzo rozzłościło pijanych nowotarżan. Mężczyźni najpierw grozili taksówkarzowi, a kiedy ten ponownie zażądał zapłaty urwali klamkę i zniszczyli mu samochód, po czym zabrali jedzenie i uciekli do lasu. O całej sytuacji został powiadomiony oficer dyżurny policji, który bezzwłocznie skierował na miejsce funkcjonariuszy. Policjanci ruszyli za uciekinierami, bardzo szybko natknęli się na sprawców. Wszyscy byli skupieni na jedzeniu i bardzo zaskoczył ich widok policjantów. Mężczyźni w wieku 28, 45 i 43-lat zostali zatrzymani, a następnego dnia usłyszeli zarzuty. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. Łączna suma strat uszkodzonego samochodu wynosi 1500 złotych. Za groźby i uszkodzenie mienia, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Info: KWP Kraków

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.