wtorek, 18 czerwiec 2019 10:14

Próbował uratować dwie osoby. Sam zaczął się topić

Napisała

 

W sobotę po południu w Nowym Targu na złączach Białego i Czarnego Dunajca doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Podczas kąpieli w rzece przy progu wodnym zaczęły się topić dwie osoby. Na ratunek topiącemu się 7-latkowi i jego opiekunowi ruszyło kilka osób. Dziecku nic się nie stało, zostało wyciągnięte z wody przez jednego z mężczyzn. Jego 32-letniemu opiekunowi również udało się wydostać na brzeg.

Niestety jeden z ratujących mężczyzn poślizgnął się na progu i wpadł do wody i zaczął się topić. Pozostali widząc co się dzieje natychmiast ruszyli mu na ratunek. W tej chwili przybyli na miejsce policjanci i strażacy. Mundurowi odebrali w wodzie nieprzytomnego 56-latka, wynieśli na brzeg i natychmiast wspólnie przystąpili do udzielania pomocy. Policjant ze strażakiem na zmianę wykonywali resuscytację i po kilku minutach udało się przewrócić akcję serca i oddech. W karetce mężczyzna odzyskał świadomość i został przewieziony do szpitala.
Przypominamy, że progi rzeczne to śmiertelne niebezpieczeństwo. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas wypoczynku nad wodą i wybranie do kąpieli miejsc do tego przeznaczonych i przede wszystkim bezpiecznych. Apelujemy o nadzór nad dziećmi, bo wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do prawdziwej tragedii.

Info: KWP Kraków

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.