wtorek, 16 lipiec 2019 14:10

Rabka-Zdrój. Wielkie dojenie w Rabkolandzie. XIX Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy już 20 lipca!

Napisał

Już w najbliższy weekend, 20 lipca w Rabkolandzie po raz kolejny odbędą się mistrzostwa kraju w dojeniu sztucznej krowy. To już dziewiętnasty raz, kiedy pretendenci do tytułu z różnych stron Polski zmierzą się w tej niezwykłej konkurencji.  Udział w zawodach może wziąć każdy gość Rabkolandu.

Od prawie dwudziestu lat zawodnicy z kraju i państw ościennych prześcigają się w ilości udojonego mleka podczas szalonych Mistrzostw Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy, które odbywają się w sercu Rabki. Wśród zawodników można znaleźć takich, którzy na dojarce własnej konstrukcji trenują przez cały rok. Dojenie kultowej sztucznej krowy Robculi (poj. 15 litrów) różni się bowiem od dojenia żywej mućki. Z prawdziwą krową należy obchodzić się delikatnie, umiejętnie odprowadzając mleko. Technika dojenia Robculi jest zupełnie inna – jej wymiona trzeba ściskać szybko i mocno!

W ubiegłym roku najlepszą dojarką okazała się pani Anna Budzeń z Boczków Chełmońskich, dzieląc podium z Moniką Olkiewicz z Skrzyszowa (II miejsce) oraz Joanna Gil z Jachranki (III miejsce). Zwyciężczyni udoiła 2450 mililitrów mleka w minutę! Wśród mężczyzn zwycięzcą został Michał Budzeń, syn wielokrotnego mistrza, który udoił w minutę 3500 ml mleka. Drugie miejsce zajął Stanisław Budzeń, obydwaj z Boczków Chełmońskich, a trzecie - Grzegorz Futro z Rabki-Zdroju.

Kto zostanie Mistrzem w Dojeniu 2019? Dowiemy się w sobotę, 20 lipca! Sponsorem imprezy jest Mleko Hej!, a zwycięzcy otrzymają nie tylko uznanie, wiwaty i dyplomy – czekają także zaproszenia do Termy Bania, Rabkolandowe gadżety i oczywiście… sporo nabiału!

Aby obejrzeć tegoroczne Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy i pokibicować niezwykłym zawodnikom, a nawet spróbować swoich sił w konkurencji, wystarczy zakupić bilet wstępu do Rodzinnego Parku Rozrywki RABKOLAND w regularnej cenie. Oprócz emocji podczas zawodów zapewnia on także całodzienną zabawę NO-LIMIT na wszystkich atrakcjach Rabkolandu.

Więcej zdjęć w galerii.

 

Fot. i inf.: Rabkoland

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.