wtorek, 06 sierpień 2019 15:38

Nowy Targ. Rodzinny wyjazd… kamuflażem przemytu

Napisała

Z pozoru zwykła rodzinna wakacyjna wycieczka w góry - żona, mąż i dziecko w samochodzie. Taki kamuflaż nie zmylił jednak czujności funkcjonariuszy SG. W samochodzie oprócz bagaży znajdowały się nielegalne papierosy o wartości ponad 87 tys. złotych.

W sobotę 3 sierpnia funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem podczas kontroli drogowej pojazdu osobowego w Nowym Targu zatrzymali nielegalne towary akcyzowe.

31-letnia kobieta przewoziła w bagażniku prawie 125 000 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, o wartości ponad 87 tysięcy zł. Wprowadzenie towarów na polski rynek spowodowałoby straty budżetu państwa w wysokości ponad 108 tys. zł.

Prawdopodobnie kobieta - aby zmylić czujność funkcjonariuszy - podróżowała wraz z mężem oraz 10 -letnim synem. Wszystko wyglądało jak zwykły wakacyjny wyjazd.

Polka odpowie za posiadanie nielegalnych towarów akcyzowych zgodnie z art. 65 § 1 Kodeksu Karnego Skarbowego, co zagrożone jest karą grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3.

Info: KaOSG

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.