wtorek, 17 wrzesień 2019 15:58

Lipnica Wielka. Dwa niewybuchy w dwa dni

Napisał

Dwa niewybuchy zostały odnalezione w Lipnicy Wielkiej. Pierwszy niewybuch odnaleźli w piątek po południu pracownicy firmy budowlanej podczas pracy w rejonie szkoły. Drugi niewybuch został odnaleziony w sobotę w południe podczas prac polowych przez mieszkańców miejscowości.

O znaleziskach natychmiast zostali powiadomieni policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu saperów. Obydwa pociski zostały zabezpieczone i bezpiecznie zneutralizowane.

Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić  w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania  niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić Policję.

 

Fot. i inf.: KW Policji

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.