wtorek, 12 listopad 2019 23:18

Zobacz, jak Zakopane świętowało Dzień Niepodległości

Napisał

Zakopiańskie obchody Święta Niepodległości były w tym roku podzielone na dwie części. Rano przedstawiciele władz miasta, zakopiańskich instytucji i organizacji oraz mieszkańcy spotkali się przy Kwaterze Legionistów na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej, gdzie oddali hołd tym, którzy zginęli w walce o wolną Polskę. W południe uczestnicy uroczystości przenieśli się do Narodowego Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Druga część uroczystości rozpoczęła się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego - tym samym Zakopane po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską akcję "Niepodległa do Hymnu".

Uroczystą Mszę za Ojczyznę odprawił sekretarz generalny Konfederacji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński. Eucharystię koncelebrowali kapłani wszystkich zakopiańskich parafii.

Następnie poczty sztandarowe oraz uczestnicy przenieśli się pod replikę Krzyża na Giewoncie, gdzie w miejscu Pamięci Narodowej wmurowana została urna z ziemią z Oświęcimia.

Więcej zdjęć w galerii.

 

Fot. i inf.: UM Zakopane

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.