Bez ważnej wizy i na podwójnym gazie Wyróżniony

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali obywatela Ukrainy, który znajdując się pod wpływem alkoholu spowodował kolizję drogową.

Strażnicy graniczni zostali poinformowani przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu o kolizji drogowej z udziałem ob. Ukrainy. Cudzoziemiec, który jak się okazało był sprawcą kolizji , znajdował się pod wpływem alkoholu.
Po zakończeniu czynności przez policjantów, funkcjonariusze z PSG przeprowadzili wobec cudzoziemca kontrolę legalności pobytu. W trakcie sprawdzeń okazało się, że wiza cudzoziemca utraciła ważność z końcem października br. Obywatel Ukrainy wjechał na terytorium Polski na podstawie zezwolenia MRG, które uprawniało go wyłącznie do przebywania w strefie przygranicznej wzdłuż granicy z Ukrainą.
W związku z nielegalnym pobytem na terenie Polski, cudzoziemiec został zatrzymany. Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem wydał decyzję administracyjną, zobowiązującą cudzoziemca do opuszczenia terytorium RP wraz z półrocznym zakazem ponownego wjazdu. Za przekroczenie strefy przygranicznej Ukrainiec został również ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: środa, 17 styczeń 2018 16:26
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA