Pora na nagrody Wyróżniony

Do końca marca mieszkańcy mogą zgłaszać kandydatów do tytułu Osobowość Rabki-Zdroju. Nagroda – statuetka zostanie wręczona na specjalnej gali.

Nagrodę Osobowość Rabki-Zdroju przeznaczona jest za wybitne osiągnięcia na arenie międzynarodowej i krajowej w dziedzinie oświaty, kultury, sportu i turystyki za rok ubiegły, oraz za całokształt działalności w dziedzinie społecznej, zdrowia oraz w sferze przedsiębiorczości. Jej ubiegłorocznymi laureatami zostali: Dorota i Piotr Majerczyk, Anna Mlekodaj, Marek Szarawarski, Józefa Nizioł i Grzegorz Bala.
Z inicjatywą przyznania nagrody może wystąpić każda osoba, która złoży wniosek do 31 marca. Wniosek można złożyć w sekretariacie Urzędu Miejskiego, ul. Parkowa 2, 34-700 Rabka-Zdrój oraz na skrzynkę: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Nagrodę przyznaje Kapituła w składzie: Przewodniczący Rady Miejskiej, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, członkowie Komisji Edukacji Kultury i Sportu, Burmistrz Rabki-Zdroju, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu, Naczelnik Wydziału Ekonomiczno-Administracyjnego Oświaty, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Pracownik merytoryczny ds. sportu Wydziału Promocji, Kultury i Sportu, Pracownik Wydziału Organizacyjnego, Zespół Ewidencji Działalności Gospodarczej i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Regionu Rabka.
W wielu regionach nagrody za osiągnięcia są już wieloletnią tradycją. Są wyrazem wdzięczności dla lokalnych działaczy, którzy angażują się w swoich dziedzinach, nie oczekując na laury. Niekiedy jednak podobne konkursy stają się miejscem politycznych rozgrywek. Miejmy nadzieję, że w Rabce mieszkańcy i Kapituła wybierając zasłużonych opierać się będą jedynie na ich dorobku.
mg, foto: UM Rabka

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: piątek, 12 styczeń 2018 13:23
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA