Rabczańskie kolędowanie Wyróżniony

W ostatni weekend rabczańskie chóry kolędowały w Chabówce i Rabce-Zdroju. W świąteczny nastrój wprowadziły programem pięknych, choć nieco zapomnianych kolęd i pastorałek.

Z serią koncertów „Dzieciątko się narodziło” wystąpiły Dziecięcy Chór Rabki-Zdroju i Chór Cantantes Angelicus. Program złożony z mniej znanych lub zapomnianych kolęd i pastorałek opracował Bronisław Rutkowski. 6 stycznia oba zespoły zaśpiewały w kościele parafialnym w Chabówce, a 7 stycznia wystąpiły kościele pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz w kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju. 7 stycznia, włączyły się też w finał koncertu charytatywnego dla Michała „Wszyscy dla jednego” w miejscowym Teatrze Lalek „Rabcio”.
Dziecięcy Chór Rabki-Zdroju powstał przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz chórem Cantantes Angelicus zaledwie 10 miesięcy temu. Nabór prowadzono we wszystkich gminnych szkołach. Chór zadebiutował podczas Dnia Dziecka w Rabce-Zdroju, występując z gwiazdą V edycji programu The Voice of Poland.
Żeński Chór Cantantes Angelicus, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Rabce-Zdroju, jest zespołem amatorskim. Tworzą go osoby w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i profesjach, które łączy wspólna pasja do śpiewania. Mimo krótkiej, pięcioletniej działalności chór jest laureatem wielu konkursów i festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Swoją muzyczną obecnością wspiera też różne lokalne inicjatywy. Warto przypomnieć, że Oba zespoły nadal prowadzą nabór i są otwarte dla nowych pasjonatów śpiewu. Jeśli więc rabczańskie kolędowanie wzbudziło w kimś muzyczne tęsknoty, śmiało może zgłosić się do Miejskim Ośrodku Kultury w Rabce-Zdroju, w którym odbywają się próby.
Opr. mg, Inf i foto UM w Rabce - Zdroju

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: piątek, 12 styczeń 2018 13:26
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Pora na nagrody Razem do Betlejem »

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA