Napad na bank – policjanci zatrzymali podejrzanego Wyróżniony

Policjanci z KWP w Krakowie i KPP w Nowym Targu ustalili i zatrzymali pod koniec grudnia mężczyznę podejrzewanego o napad na bank w Nowym Targu.

Do napadu doszło 19 grudnia br. około godziny 17:00 w Nowym Targu. Niezamaskowany mężczyzna po wejściu do placówki banku zagroził pracownikom, sterroryzował ich oddając jeden strzał z pistoletu (najprawdopodobniej hukowego) w kierunku ściany, skradł gotówkę i zbiegł w nieznanym kierunku. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie i KPP w Nowym Targu ustalono kto mógł dokonać tego rozboju i gdzie może przebywać.
28 grudnia 2017 roku około godz. 23:00 w jednym z pensjonatów w Wiśle nowotarscy i krakowscy funkcjonariusze dokonali zatrzymania podejrzewanego mężczyzny. Okazał się nim 36 letni mieszkaniec Dębicy, wcześniej poszukiwany m.in. do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Zabezpieczono również różnego rodzaju przedmioty wskazujące na jego udział w przestępstwie. Mężczyznę osadzono w policyjnych pomieszczeniach dla zatrzymanych - do dyspozycji prokuratury. W najbliższym czasie planowane jest przesłuchanie zatrzymanego jak i przeprowadzenie szeregu innych czynności procesowych w tej sprawie. Policjanci ustalają także, czy zatrzymany nie jest związany z innymi rozbojami. Za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności, przy czym w przypadku recydywy kara ta może być podniesiona.

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Etykiety
Aktualizacja: piątek, 12 styczeń 2018 14:01
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA