Spełnione marzenia Wyróżniony

Tuż przed świętami w Nowym Targu przekazano 294 paczki, które są realizacja dziecięcych marzeń. Paczki odebrali rodzice, a rozpakowane zostały w wigilijny wieczór, lub świąteczny poranek.

W nowotarskiej Choince Marzeń biorą udział wszystkie szkoły. Akcja zaczyna się od zebrania listów od potrzebujących dzieci, które jak każde dziecko, marzą o prezentach pod choinkę. W tym roku zebrano 294 karty z takimi dziecięcymi marzeniami.
Kartki z życzeniami ukryto w bańkach, które zaprojektowali: Marcin Drabik „Karol” oraz Maria Chmielowska Szymoniak, a wykonali je z ogromnym zaangażowaniem uczniowie szkoły podstawowej nr 11. Wszystkie zawisły na wyjątkowych choinkach. Dodatkowo ozdobił drzewka łańcuch wykonany przez dzieci ze szkoły nr 9 w Nowym Targu. Choinki wystawiono w Miejskim Ośrodku Kultury oraz w kościele p.w. Św. Jana Pawła II. Każdy chętny do zaangażowania się w spełnianie marzeń zabierał z choinki jedną bańkę, z listem od jednego dziecka i kupował prezenty. Prócz mieszkańców akcję wsparli: Parafia pw. Św. Jana Pawła II w Nowym Targu, Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber, Poseł na Sejm Edward Siarka, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu Bolesław Bara, wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg. Marzenia z kilkunastu baniek, które zostały na drzewkach, zrealizowała Parafia p.w. Św. Jana Pawła II oraz Zofia Daczyńską.
Nowotarska Choinka Marzeń zakończyła się sukcesem. Wszystkie dzieci otrzymały paczki i zostały spełnione wszystkie ich marzenia. To cenna inicjatywa, bo akcja jest wielkim wsparciem dla rodzin, które niejednokrotnie borykają się z bardzo ograniczonymi środkami, a w porze przedświątecznej mają jeszcze więcej wydatków. Dzięki prezentom – tym wielkim i tym malutki, na twarzy każdego dziecka zawitał uśmiech.

Marzena Gitler,
inf i zdjęcia: Parafia p.w. Św. Jana Pawła II w Nowym Targu, Anna Tylka, Powiat Nowotarski

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: piątek, 12 styczeń 2018 14:03
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA