poniedziałek, 12 luty 2018 12:54

Rabka-Zdrój: Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny wśród górali

Napisała

Dziś o godz. 13.30 w Rabce-Zdroju Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości wręczenia nagród oraz dyplomów uczestnikom VI Memoriału Marii Kaczyńskiej Rabka-Zdrój 2018. Doroczna impreza odbędzie się na Stoku narciarskim Polczakówka, Rabka-Zaryte, a udział Głowy Państwa jest na niej już tradycją.

Prezydent będzie wręczał nagrody najmłodszym uczestnikom narciarskich zjazdów slalomowych. Dziś rywalizować będą najmłodsi oraz osoby niepełnosprawne. Medale i dyplomy najlepszym uczestnikom wręczy prezydent Andrzej Duda. Planowane jest też jego wystąpienie. Andrzej Duda odwiedzi również, jak co roku, rabczańskie liceum im.Eugeniusza Romera, do którego uczęszczała Maria Kaczyńska i złoży kwiaty pod upamiętniającą ją tablicą.

Pomysłodawczynią imprezy jest pochodzaca z Nowego Targu poseł Anna Paluch. W Mamoriale bierze co roku udział wielu polityków PiS i lokalnych samorządowców. Ich start zaplanowano na dzień jutrzejszy. 

Memoriał ma na celu upamiętnienie Prezydentowej Marii Kaczyńskiej, która w latach 1958-61 jako mieszkanka Rabki uczęszczała do Liceum im. Eugeniusza Romera.Jest to narciarska impreza rekreacyjno-sportowa .Poza slalomem organizowany jest tutaj konkurs wiedzy o patronce i sportach zimowych.

Marzena Gitler,

foto: ze strony organizatora: Maria Mackiewicz, przyszła żona Lecha Kaczyńskiego - pierwsza z prawej, na nartach w Rabce. Fot. archiwum Urszuli Gawron

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 luty 2018 19:40
Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.