Rabka-Zdrój: Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny wśród górali Wyróżniony

Dziś o godz. 13.30 w Rabce-Zdroju Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości wręczenia nagród oraz dyplomów uczestnikom VI Memoriału Marii Kaczyńskiej Rabka-Zdrój 2018. Doroczna impreza odbędzie się na Stoku narciarskim Polczakówka, Rabka-Zaryte, a udział Głowy Państwa jest na niej już tradycją.

Prezydent będzie wręczał nagrody najmłodszym uczestnikom narciarskich zjazdów slalomowych. Dziś rywalizować będą najmłodsi oraz osoby niepełnosprawne. Medale i dyplomy najlepszym uczestnikom wręczy prezydent Andrzej Duda. Planowane jest też jego wystąpienie. Andrzej Duda odwiedzi również, jak co roku, rabczańskie liceum im.Eugeniusza Romera, do którego uczęszczała Maria Kaczyńska i złoży kwiaty pod upamiętniającą ją tablicą.

Pomysłodawczynią imprezy jest pochodzaca z Nowego Targu poseł Anna Paluch. W Mamoriale bierze co roku udział wielu polityków PiS i lokalnych samorządowców. Ich start zaplanowano na dzień jutrzejszy. 

Memoriał ma na celu upamiętnienie Prezydentowej Marii Kaczyńskiej, która w latach 1958-61 jako mieszkanka Rabki uczęszczała do Liceum im. Eugeniusza Romera.Jest to narciarska impreza rekreacyjno-sportowa .Poza slalomem organizowany jest tutaj konkurs wiedzy o patronce i sportach zimowych.

Marzena Gitler,

foto: ze strony organizatora: Maria Mackiewicz, przyszła żona Lecha Kaczyńskiego - pierwsza z prawej, na nartach w Rabce. Fot. archiwum Urszuli Gawron

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: poniedziałek, 12 luty 2018 19:40
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA