Powiat tatrzański: Szkoły, które uczą bezpieczeństwa Wyróżniony

10 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów Lidera Projektu ,,Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” dla Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Zakopanem oraz przedłużenie ważności certyfikatu dla Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Sygnowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wyróżnienia wręczył Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem inspektor Piotr Dziekanowski. Odebrali je: Adam Sztokfisz dyrektor Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Piotr Kopeć dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Zakopanem wraz z wicedyrektorem Mirosławem Sperą. 

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa to zaczerpnięty ponad dziesięć lat temu z Holandii projekt działań ukierunkowanych na podniesienie poziomu bezpieczeństwa oferowanego dla uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. W ramach realizacji projektu szkoła przeprowadza ankiety dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa zarówno wśród uczniów jak i ich rodziców. Następnie są one analizowane, a wyciągnięte wnioski oraz postanowienia zawarte są w zintegrowanym planie działania. Realizacja postanowień zawartych w planie nie jest wyłącznym zobowiązaniem szkoły, ale spoczywa na barkach wszystkich partnerów, zarówno tych instytucjonalnych jak i prywatnych, którzy współpracując ze sobą podejmują działania dla poprawy bezpieczeństwa. Są to działania zarówno w sferze poprawy infrastruktury np. poprawa monitoringu, wyeliminowanie niebezpiecznych zaułków, poprawa bezpieczeństwa terenu wokół szkoły w kontekście ruchu drogowego, jak również w sferze integracyjnej. Chodzi tutaj o wszelkie działania profilaktyczne, zaangażowanie uczniów w działalność mającą na celu wskazanie alternatywy dla zachowań niebezpiecznych, patologicznych, niezgodnych z prawem itp.

Przyznanie oraz przedłużenie ważności certyfikatów ma charakter prestiżowy, jest wyrazem uznania dla szkół za zaangażowanie w tak istotną sferę działalności, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa.

Przedstawicielom wyróżnionych szkół serdecznie gratulujemy.

Inf. KWP w Krakowie

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: piątek, 13 kwiecień 2018 13:14
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA