Nowy Trag: "Zbóje" dla bezpieczeństwa motocyklistów Wyróżniony

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 10:54

14 kwietnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z Grupą Motocyklową „Zbóje z Gór Podhale” przeprowadzili akcję Polskiego Ruchu Motocyklowego „Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie”. Wspólne działania rozpoczęły się o godzinie 9.00 na drodze krajowej nr 47 w Nowym Targu.

Funkcjonariusze przypominali kierującym, że po zimowej przerwie jednoślady ponownie pojawiły się na drogach, w związku z czym muszą zachować szczególną ostrożność i czujność , tak aby każdy uczestnik ruchu drogowego miał równe szanse. Uświadamiali również, że motocykl jest znacznie później widoczny, niż samochód dlatego przed wykonaniem manewru wyprzedzania, czy skręcania ważne jest aby patrzeć w usterka, ponieważ jedno spojrzenie w lusterko może zapobiec tragedii.

Motocykliści natomiast rozdawali i przyklejali na tylne szyby naklejki promujące akcję z hasłem „ Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie.” Przypominali również, że ponownie pojawili się na drogach i prosili o czujność w trakcie jazdy, patrzenie w lusterka oraz poszanowanie, ponieważ oni mają takie sama prawa na drogach, jak wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Zapewniali także, że sami będą poruszać się bezpiecznie i stosować do przepisów oraz zasad obowiązujących w trakcie jazdy.

Inf i foto: KWP w Krakowie

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA