środa, 02 maj 2018 17:10

Zakopane: Wrażliwy lekarz i policjanci uratowali chorego mężczyznę.

Napisała

Ta historia przywraca wiarę w ludzi. Lekarz zaalarmował policję, że jego pacjent nie zgłosił się na dializę. Policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, walcząc z czasem. Odnależli go w ostatniej chwili. 

1 maja o godz. 13.00, do stanowiska kierowania zakopiańskiej policji dotarła informacja od lekarza z Centrum Dializ przy ul. Balzera w Zakopanem, że na zabieg nie zgłosił się 53-letni pacjent. Jego telefon pozostawał wyłączony, a sprawę dodatkowo komplikował fakt, że mężczyzna nie posiadał stałego miejsca zamieszkania, pomieszkiwał w różnych miejscach.

Policjanci rozpoczęli walkę z czasem o uratowanie człowieka. Przede wszystkim trzeba było ustalić, gdzie przebywa chory. Po ustaleniu faktów udało się zawęzić potencjalne miejsce pobytu pacjenta do jednej ulicy. Funkcjonariusze rozpoczęli sprawdzanie domu po domu, pytając czy nie przebywa tam poszukiwany mężczyzna.

W końcu trafili do kobiety, która wynajmowała takiej osobie mieszkanie. Wspólnie z nią weszli do środka. Okazało się, że niemal w ostatniej chwili. Chory człowiek był w stanie zagrożenia życia. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło pacjenta do szpitala.

Mężczyźnie życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia, policjantom gratulujemy zaangażowania i determinacji w ratowaniu człowieka.

inf. KPP Zakopane

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.