Nowy Targ: Warsztaty z Drużyną Mistrzów Wyróżniony

W poniedziałek 14 maja, w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbyły się warsztaty profilaktyczne, w których udział wzięli uczniowie I i II LO w Nowym Targu. Zajęcia poprowadzili członkowie Drużyny Mistrzów.

Drużyna Mistrzów to zespół ludzi, których ideą jest promowanie pozytywnych wartości, a edukacja i działania ukierunkowane na profilaktykę uzależnień, wykluczenia społecznego i negatywnych wzorców społecznych.

Prezes Fundacji Drużyna Mistrzów Roman "Bosski" Lachowolski stworzył unikatowy program warsztatów muzyczno-sportowo- profilaktycznych, które cieszą się dużą popularnością wśród kadry pedagogicznej jak i młodzieży. W województwie małopolskim Drużyna Mistrzów jestest ambasadorem Kampanii dotyczącej walki z dopalaczami w ramach współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną.

 

Zorganizowane w Nowym Targu warsztaty muzyczno-sportowo-profilaktyczne miały na celu motywowanie uczniów do rozwoju poprzez sport, muzykę, pasje oraz wartości patriotyczne i rodzinne. Poprowadzili je Roman „Bosski” Lachowolski we współpracy z Marcinem Molsą, zawodnikiem i trenerem Muaythai.

Artysta- raper Roman „Bosski” opowiedział historię swojego rozwoju, a także pokazał na własnych przykładach związanych ze światem muzyki, jak najlepiej wyciągać wnioski i dążyć do szczęścia poprzez wartości. Opowieść była przeplatana autorskimi utworami w rytmie Hip-Hop.

W programie znalazło się również nawiązanie do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. „Bosski” mówił o patriotyzmie i zaprezentował swój utwór pt. „Generał Gryf” o wybitnym polskim bohaterze gen. Januszu Brochwicz-Lewińskim. Zajęcia zostały sfinansowane przez Burmistrza Miasta Nowy Targ.

mg, fot. Zbigniew Krauzowicz

 

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA