środa, 08 sierpień 2018 15:02

Już w najbliższy piątek rozpocznie się wernisaż prac Andrzeja Wróblewskiego

Napisała

Już w ten piątek tj. 10 sierpnia w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza w Zakopanem będzie można podziwiać prace Andrzeja Wróblewskiego. Rozpoczęcie wernisażu planowane jest na godzinę 18.

Muzeum Tatrzańskie prezentuje wybór prac Andrzeja Wróblewskiego, przedstawiających tatrzańskie pejzaże z dwóch tek p.t. „Tatry I” i „Tatry II”, które powstały w latach 1952 – 1953 oraz obraz z 1957 – „Góry czerwone”. W tym ostatnim można odnaleźć charakterystyczne cechy stylu artysty, pozostałe akwarele i gwasze są swobodną i niezwykle sugestywną interpretacją gór, a właściwie atmosfery, nastroju, który może towarzyszyć wędrówkom i odkrywaniu miejsc pięknych i jednocześnie niedostępnych.

Tatry były dla artysty bogatym źródłem inspiracji: „Ja chcę wyjść z siebie, przejść siebie, dokonać rzeczy niemożliwej, wypełnić zadanie niesłychane, zrealizować wizję, stworzyć obraz przekonywający bezwzględnie, zbudować go decyzjami.“ /Andrzej Wróblewski/

 

Źródło: Muzeum Tatrzańskie

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.