czwartek, 23 sierpień 2018 12:32

Wypadek w Szaflarach. Kobieta podczas egzaminu wjechała pod pociąg [AKTUALIZACJA]

Napisała

Śmiertelny wypadek w Szaflarach (powiat nowotarski). Kobieta wjechała samochodem egzaminacyjnym pod pociąg. 18-latki nie udało się uratować. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zdająca podczas egzaminu na prawo jazdy, wjechała na przejazd kolejowy, a tam zgasł jej silnik. Kobieta nie zdążyła ponownie uruchomić samochodu i uderzył w nią pociąg.

Obecnie na miejscu wciąż pracują służby.

Ruch kolejowy na razie został wstrzymany.

Więcej informacji wkrótce.

[AKTUALIZACJA]

Do wypadku doszło przed godziną 12 w Szaflarach na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Kolorowej.

W wyniku zdarzenia pociąg pchał osobówkę kilkadziesiąt metrów. Kobieta została uwolniona z wraku przez strażaków i przetransportowana w stanie ciężkim do szpitala przez ZRM.

Niestety kobiety nie udało się uratować. 

Egzaminator wyskoczył z samochodu tuż przed wypadkiem.

[AKTUALIZACJA godz. 17.20]

62-letnii egzaminator nie doznał żadnych obrażeń ciała, podobnie jak maszynista i pasażerowie pociągu, których było około 60-ciu. 
Nowotarska policja prowadzi na miejscu oględziny z udziałem prokuratora, biegłego oraz komisji badania wypadków kolejowych. Okoliczności, przyczyny, w szczególności kto ponosi winę za spowodowanie wypadku ustali śledztwo Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Zabezpieczono już ślady i materiał dowodowy, w tym m.in. nagranie video z pociągu oraz zapis dźwięku i video z pojazdu egzaminacyjnego (materiały te będą pomocne w ustaleniu dlaczego doszło do zatrzymania tego samochodu na przejeździe kolejowym). 

Źródło: 112malopolska, KWP Kraków

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.