piątek, 14 wrzesień 2018 11:30

Zatrzymano Gruzina bez dokumentów. Chwilę wcześniej dokonał rozboju

Napisała

We wtorek funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali obywatela Gruzji, który nie posiadał żadnych dokumentów. Chwilę wcześniej dokonał on rozboju na terenie gminy Brzeszcze.

Strażnicy graniczni otrzymali informację od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu o zatrzymanym cudzoziemcu, który podczas rozboju uszkodził szybę samochodu osobowego.

Funkcjonariusze Placówki udali się na miejsce zdarzenia i w miejscowości Brzeszcze przeprowadzili kontrolę legalności pobytu. Obcokrajowiec nie posiadał dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce, które jak twierdził zostały zagubione.

W trakcie dalszych czynności potwierdzono, że 27-latek wjechał do Polski na początku lutego przez Placówkę Graniczną w Korczowej na podstawie paszportu biometrycznego. W momencie przeprowadzania kontroli cudzoziemiec przebywał w Polsce nielegalnie.

Mężczyzna został zatrzymany. Komendant Państwowej Straży Granicznej w Zakopanem wydał decyzję zobowiązującą do opuszczenia Polski przez cudzoziemca wraz z zakazem ponownego wjazdu na terytorium całej strefy Schengen na okres 6 miesięcy.

 

Źródło: KOSG

 

 

Loteria Orlen
Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.