Uroczystość Upamiętnienia Ofiar II Wojny Światowej w Rabce Wyróżniony

Burmistrz Rabki-Zdroju, Koło Prawa i Sprawiedliwości Rabka-Zdrój, Gniazdo Integracji Lokalnej w Rabce-Zdroju, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Poczty Polskiej i Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju pod honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zapraszają na uroczystość Upamiętnienia Ofiar II Wojny Światowej.

Uroczystości dedykowane „tym, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny, którzy nie doczekali uznania za swoją walkę, którzy przeżyli koszmar okupacji”, rozpoczną się w poniedziałek 17 września o godz. 9.30 uroczystą mszą świętą w intencji ofiar z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji szkół, zakładów pracy i stowarzyszeń w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.

O godz. 10.30  Przemarsz uczestników na cmentarz parafialny przy ul. Orkana, odsłonięcie i poświęcenie pomnika na grobie żołnierzy – OBROŃCOM OJCZYZNY w 100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Na zakończenie, o godz. 12.00, w Szkole Podstawowej nr 1  odbędzie się SPOTKANIE POKOLEŃ z kombatantami oraz rodzinami żołnierzy oraz wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych i żołnierskich.

PROGRAM:

17 września 2018 r. – poniedziałek

godz. 9.30 - Kościół św. Marii Magdaleny, ul. Orkana – uroczysta msza święta w intencji Ofiar II Wojny Światowej z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji szkół, zakładów pracy, stowarzyszeń.                      Wykład dr Dawida Golika (IPN Oddział w Krakowie).

godz.10.30 - Przemarsz uczestników na cmentarz parafialny przy ul. Orkana, odsłonięcie i poświęcenie pomnika na grobie żołnierzy – OBROŃCOM OJCZYZNY w 100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI /zakończenie zadania renowacji z  Rabczańskiej Kwesty/, zapalenie zniczy i złożenie wiązanek kwiatów.

godz.11.30 – deptak – APEL POLEGŁYCH – wystąpienia zaproszonych Gości, złożenie wiązanek kwiatów przy pomnikach męczeństwa.

godz.12.00 – Szkoła Podstawowa nr 1  ul. Jana Pawła II 40 - SPOTKANIE POKOLEŃ z kombatantami oraz rodzinami żołnierzy,  wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych i żołnierskich.

 

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Aleksandra Bieniek

Aleksandra Bieniek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA