Mołdawianka mimo zakazu wjechała na terytorium Polski Wyróżniony

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli w Nowym Targu samochód osobowy marki Volkswagen. Podróżowała nim obywatelka Mołdawii, która figurowała w bazach danych, jako osoba niepożądana w Polsce.

W trakcie czynności ustalono, iż 21-letnia kobieta już dwukrotnie miała orzeczony zakaz wjazdu na terytorium Polski - za naruszenie przepisów pobytowych. Początkowo był to nałożony w czerwcu 2017 r. zakaz na 6 miesięcy. Następnie w listopadzie tego samego roku, Mołdawianka otrzymała zakaz wjazdu do RP na okres 3 lat. We wtorek, chcąc pojechać do krewnych przebywających w Niemczech, mimo obowiązujących zakazów wjazdu, cudzoziemka wjechała do Polski przez Słowację.
Za złamanie obowiązującego zakazu wjazdu do Polski kobieta została zatrzymana. Orzeczono wobec niej 5-letni zakaz wjazdu – tym razem do wszystkich krajów strefy Schengen.
Biorąc pod uwagę dwukrotne nierespektowanie przez obywatelkę Ukrainy wydawanych zakazów wjazdu, kobieta została umieszczona w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, gdzie będzie oczekiwać na deportację. Dodatkowo będzie musiała pokryć koszty związane z wydaleniem.

 

 

Źródło: KOSG

Aleksandra Bieniek

Aleksandra Bieniek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA