poniedziałek, 24 wrzesień 2018 15:13

Ostrowsko: pościg za pijanym 45-latkiem

Napisała

Nowotarscy policjanci po pościgu zatrzymali 45-latka, który kierował samochodem mając ponad 3,8 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy i następnego dnia usłyszał zarzuty, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

W czwartek  około godziny 17.00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o awanturującym się w miejscowości Ostrowsko mężczyźnie. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że awanturnik groził zgłaszającej kobiecie i  pijany chwilę wcześniej odjechał swoim samochodem osobowym marki Skoda w kierunku miejscowości Krościenko. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za kierującym. W okolicy miejscowości Dębno policjanci zauważyli skodę, której kierujący poruszał się z dużą prędkością.  Ponadto zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni stwarzając tym zagrożenie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego, którzy w celu uniknięcia zderzenia musieli  gwałtownie hamować i zjeżdżać na pobocze. Kiedy mężczyzna zauważył jadący za nim radiowóz nie zastosował się do wydawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych i gwałtownie przyspieszył. Dopiero po jakimś czasie zjechał na pobocze i zatrzymał się. 45-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ stracił prawo jazdy i został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,8 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany następnego dnia usłyszał zarzuty nękania,  kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania pojazdu do kontroli pomimo wydanego polecenia przez funkcjonariuszy za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

 

Źródło: KPP Nowy Targ

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.