Ostrowsko: pościg za pijanym 45-latkiem Wyróżniony

Ostrowsko: pościg za pijanym 45-latkiem KWP Kraków

Nowotarscy policjanci po pościgu zatrzymali 45-latka, który kierował samochodem mając ponad 3,8 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy i następnego dnia usłyszał zarzuty, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

W czwartek  około godziny 17.00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o awanturującym się w miejscowości Ostrowsko mężczyźnie. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że awanturnik groził zgłaszającej kobiecie i  pijany chwilę wcześniej odjechał swoim samochodem osobowym marki Skoda w kierunku miejscowości Krościenko. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za kierującym. W okolicy miejscowości Dębno policjanci zauważyli skodę, której kierujący poruszał się z dużą prędkością.  Ponadto zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni stwarzając tym zagrożenie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego, którzy w celu uniknięcia zderzenia musieli  gwałtownie hamować i zjeżdżać na pobocze. Kiedy mężczyzna zauważył jadący za nim radiowóz nie zastosował się do wydawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych i gwałtownie przyspieszył. Dopiero po jakimś czasie zjechał na pobocze i zatrzymał się. 45-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ stracił prawo jazdy i został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,8 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany następnego dnia usłyszał zarzuty nękania,  kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania pojazdu do kontroli pomimo wydanego polecenia przez funkcjonariuszy za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

 

Źródło: KPP Nowy Targ

Aleksandra Bieniek

Aleksandra Bieniek

Aktualizacja: wtorek, 25 wrzesień 2018 10:18
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA