(red)

(red)

Strażnicy odnaleźli rodziców trzyletniego Wiktorka, który zgubił się pod Wawelem.

Karolek właśnie skończył 5 lat na co dzień radosne dziecko jednak cierpi po krótkim wysiłku pada ze zmęczenia gdzie normalny zdrowy człowiek mógłby góry przenosić natomiast u Karolka serce odbiera mu siłę.

Na dzisiejszy wieczór (czwartek, 18 lipca) burmistrz Norbert Rzepisko zaprosił mieszkańców miasta na spotkanie w sprawie przekroczonych norm czystości powietrza. Tymczasem ubiegłej nocy wskaźniki znowu poszybowały w górę. - Dlaczego nikt nie ostrzega mieszkańców by nie otwierali okien? – grzmi Skawiński Alarm Smogowy

Podczas wczorajszej sesji krakowscy radni zdecydowali o zmianach w Strefie Płatnego Parkowania. Oprócz nowych, wyższych stawek i zróżnicowania opłat w zależności od strefy powstaną też dwie nowe. Będziemy płacić za parkowanie w nich już od września.

Ponad 6 mln 500 tys. zł trafiło w ostatnich dwóch miesiącach do Gminy Rzezawa. Ta niebagatelna kwota pozwoli na realizację wielu niezwykle ważnych zadań inwestycyjnych, które przyczynią się do poprawy jakości i komfortu życia mieszkańców i zwiększenia ich bezpieczeństwa. Wartość inwestycji na które pozyskano dofinansowanie wynosi ponad 14 mln zł.

Za nami pierwszy cykl rekrutacji na studia I stopnia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Najpopularniejszym kierunkiem okazała się Informatyka, gdzie zarejestrowało się 1561 kandydatów. Uzyskała ona też najwyższy próg punktowy: 980 pkt.

Strona 1 z 239