piątek, 19 październik 2018 14:45

Jabłonka: Ostatni przedwyborczy sondaż. Kto wygra wybory?

Napisał

Kampania zbliża się do końca, za kilka godzin obowiązywać zacznie cisza wyborcza. Dlatego publikujemy ostatni sondaż przedwyborczy w Gminie Jabłonka. Kto wygra wybory na Wójta Gminy?

– To mieszkańcy, także młodzi wybierają wójta. I decydują o przyszłości naszej gminy – mówił w Piotr Holla, kandydat na Wójta Gminy Jabłonka w wywiadzie dla Głosu24.

Dramatyczne wiadomości z Bańskiej Niżnej (powiat nowotarski). Mężczyzna wysadził się w powietrze.

środa, 17 październik 2018 16:40

Rabka-Zdrój: Na wiosnę odnowiony stadion

Napisał

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetarg na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Jana Pawła II.

 W ramach zaplanowanych robót, przebudowane i rozbudowane zostaną zewnętrzne obiekty lekkoatletyczne na stadionie Wierchów. Prace obejmą  w głównej mierze m.in. modernizację bieżni, budowę rzutni do pchnięcia kulą, skoczni do skoku wzwyż, skoczni do skoków dal, zakupione zostaną urządzenia pomiarowe i sprzęt potrzebny do uprawiania sportów lekkoatletycznych. Prace mają się rozpocząć jesienią i potrwać do marca przyszłego roku.

 

Info/Foto: Rabka-Zdrój

środa, 17 październik 2018 15:26

Rowerowy szlak wokół Tatr

Napisał

Projekt dotyczący budowy III etapu rowerowego Szlaku wokół Tatr został zatwierdzony do dofinansowania w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. W dniu 15 października w siedzibie Euroregionu „Tatry” w Nowym Targu partnerzy podpisali umowę partnerską dotyczącą realizacji tego polsko-słowackiego przedsięwzięcia.

Trzeci etap koncentrował się będzie na rozbudowie infrastruktury rowerowej – wybudowanych zostanie blisko 26 km nowych ścieżek, które prowadzą do unikatowych miejsc na pograniczu w gminie Czarny Dunajec, gminie Nowy Targ, mieście Nowy Targ lub uzupełniają wcześniej wykonane trasy łącząc je w długie nieprzerwane odcinki (miasto Spiska Bela, obec Huncovce, Hniezdne, Velka Lomnica). Wyremontowany zostanie też odcinek ścieżki w gminie Łapsze Niżne na granicy Kacwin-Wielka Frankowa.

Powstanie też infrastruktura dla rowerzystów. Zabytkowe obiekty dzięki renowacji zostaną zachowane i uzyskają nowe funkcje (stuletnia stacja kolejowa w Podczerwonem tuż przy ścieżce rowerowej powstałej w 2015 roku, zostanie wyremontowana i zaadaptowana na centrum obsługi użytkowników Szlaku, dwa spichlerze spiskie w Kacwinie po renowacji i wyposażeniu zostaną udostępnione rowerzystom i turystom). Użytkownicy szlaku uzyskają też specjalne miejsca odpoczynku bezpośrednio na trasie szlaku – oaza wypoczynku nad jeziorem w Krauszowie, strefa relaksu w Nowym Targu, interaktywna ekspozycja przyrodnicza w Łapszach Niżnych. Planowana jest również promocja szlaku i jego odpowiednie oznakowanie. Łączna wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, która uzyskał projekt wynosi 4 mln euro.

Projekt wdrażany będzie w latach 2019-2020 w polsko-słowackim partnerstwie Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY z 8 samorządami pogranicza polsko-słowackiego: Gminą Czarny Dunajec, Gminą Miasto Nowy Targ, Gminą Nowy Targ, Gminą Łapsze Niżne, Miastem Spiska Bela, Obec Huncovce, Obec Hniezdne  oraz Obec Velka Lomnica.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020

Zadania inwestycyjne poszczególnych partnerów:

Gmina Czarny Dunajec:

Odrestaurowanie zabytkowego budynku dawnej stacji PKP w miejscowości Podczerwone z przeznaczeniem na cele usługowe do obsługi użytkowników Szlaku wokół Tatr, budowa ścieżki rowerowej od pętli puścizn w Czarnym Dunajcu do Piekielnika – 6,87 km

 

Miasto Nowy Targ:

Rozwój infrastruktury rowerowej na Szlaku wokół Tatr w Mieście Nowy Targ – stworzona zostanie strefa wypoczynku przy kładce pieszo-rowerowej na Białym Dunajcu, na połączeniu ścieżek rowerowych wybudowanych przez miasto w I i II etapie projektu. Budowa odcinków ścieżek rowerowych w mieście Nowy Targ (na lotnisko – asfaltowa, dł. 1,12km) oraz w zachodniej części miasta tzw. Schumana i Młynówka (asfaltowa dł. 1,19km) oraz remont 2 kładek pieszo-rowerowych na potoku Czarny Dunajec.Wybierz obrazek wyróżniający

 

Gmina Nowy Targ:

Budowa asfaltowej ścieżki rowerowej prowadzącej z Pyzówki do Klikuszowej – 6,88 km. Budowa oazy wypoczynku nad jeziorem w Krauszowie, czyli bezpośrednio przy istniejącej już tam ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr.

 

Gmina Łapsze Niżne:

Budowa infrastruktury rowerowej oraz obsługi rowerzystów na Szlaku wokół Tatr, remont 2 zabytkowych sypańców w Kacwinie i wyposażeni w tradycyjne narzędzia, umeblowanie oraz interaktywne panele, remont strychu Domu Ludowego w Łapszach Niżnych i przeznaczenia go na bezpłatne interaktywne muzeum przyrodnicze, budowa 2 miejsc odpoczynku z pełnym wyposażeniem na odcinku ścieżki rowerowej z Dursztyna do Łapsz, remont nawierzchni ścieżki rowerowej na odcinku Kacwin-Wielka Frankowa – 1,12 km

 

Mesto Spišská Belá:

Budowa asfaltowej ścieżki rowerowej na odcinku Strażki – Spiska Bela (2,08 km) oraz na odcinku Spišská Belá – Slovenská Ves 1,56 km

 

Obec Hniezdne:

Budowa asfaltowej ścieżki rowerowej na odcinku od miejscowości Hniezdne o długości 1,01 km – kontynuacja ścieżki rowerowej powstałej w ramach II etapu projektu

 

Obec Huncovce:

Budowa ścieżki rowerowej w Huncowcach wzdłuż rzeki Poprad od Kieżmarku w kierunku Wielkiej Łomnicy – dług. 2,81 km – kontynuacja ścieżki rowerowej wybudowanej w I i II etapie przez miasto Kieżmark

 

Obec Veľká Lomnica:

Budowa asfaltowej ścieżki rowerowej od granicy z Huncowcami – dług. 1,2 km

 

Info: UM Nowy Targ

Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie wykroczenia, jakiego dopuścił się w niedzielę po godzinie 17.00 na trasie ze Szczawnicy do Krościenka nad Dunajcem kierujący Maserati. 

wtorek, 16 październik 2018 18:00

Rabka-Zdrój: Obelisk papieski w Zarytem

Napisał

Z okazji 40-lecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, społeczność Rabki-Zarytego ufundowała obelisk, który po uroczystej mszy św. w kościele MB Częstochowskiej odsłonił i poświecił ks. Tadeusz Bogucki.

wtorek, 16 październik 2018 14:02

Rabka-Zdrój: Strażackie ćwiczenia

Napisał

W niedzielę 14 października na terenie Rdzawki odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe jednostek OSP z gminy Rabka-Zdrój. Wzięli w nich udział strażacy z Chabówki, Ponic i Rdzawki.

Wczoraj, zakopiańscy policjanci ruchu drogowego, w ramach ogólnopolskiej akcji „Bus-Truck” prowadzili zintensyfikowane działania nakierowane na bezpieczeństwo transportu. W ich ramach skontrolowali 118 pojazdów, w tym pojazdy ciężarowe i autobusy.

Strona 1 z 50

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA