– To mieszkańcy, także młodzi wybierają wójta. I decydują o przyszłości naszej gminy – mówił w Piotr Holla, kandydat na Wójta Gminy Jabłonka w wywiadzie dla Głosu24.

Dramatyczne wiadomości z Bańskiej Niżnej (powiat nowotarski). Mężczyzna wysadził się w powietrze.

środa, 17 październik 2018 16:40

Rabka-Zdrój: Na wiosnę odnowiony stadion

Napisał

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetarg na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Jana Pawła II.

 W ramach zaplanowanych robót, przebudowane i rozbudowane zostaną zewnętrzne obiekty lekkoatletyczne na stadionie Wierchów. Prace obejmą  w głównej mierze m.in. modernizację bieżni, budowę rzutni do pchnięcia kulą, skoczni do skoku wzwyż, skoczni do skoków dal, zakupione zostaną urządzenia pomiarowe i sprzęt potrzebny do uprawiania sportów lekkoatletycznych. Prace mają się rozpocząć jesienią i potrwać do marca przyszłego roku.

 

Info/Foto: Rabka-Zdrój

środa, 17 październik 2018 15:26

Rowerowy szlak wokół Tatr

Napisał

Projekt dotyczący budowy III etapu rowerowego Szlaku wokół Tatr został zatwierdzony do dofinansowania w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. W dniu 15 października w siedzibie Euroregionu „Tatry” w Nowym Targu partnerzy podpisali umowę partnerską dotyczącą realizacji tego polsko-słowackiego przedsięwzięcia.

Trzeci etap koncentrował się będzie na rozbudowie infrastruktury rowerowej – wybudowanych zostanie blisko 26 km nowych ścieżek, które prowadzą do unikatowych miejsc na pograniczu w gminie Czarny Dunajec, gminie Nowy Targ, mieście Nowy Targ lub uzupełniają wcześniej wykonane trasy łącząc je w długie nieprzerwane odcinki (miasto Spiska Bela, obec Huncovce, Hniezdne, Velka Lomnica). Wyremontowany zostanie też odcinek ścieżki w gminie Łapsze Niżne na granicy Kacwin-Wielka Frankowa.

Powstanie też infrastruktura dla rowerzystów. Zabytkowe obiekty dzięki renowacji zostaną zachowane i uzyskają nowe funkcje (stuletnia stacja kolejowa w Podczerwonem tuż przy ścieżce rowerowej powstałej w 2015 roku, zostanie wyremontowana i zaadaptowana na centrum obsługi użytkowników Szlaku, dwa spichlerze spiskie w Kacwinie po renowacji i wyposażeniu zostaną udostępnione rowerzystom i turystom). Użytkownicy szlaku uzyskają też specjalne miejsca odpoczynku bezpośrednio na trasie szlaku – oaza wypoczynku nad jeziorem w Krauszowie, strefa relaksu w Nowym Targu, interaktywna ekspozycja przyrodnicza w Łapszach Niżnych. Planowana jest również promocja szlaku i jego odpowiednie oznakowanie. Łączna wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, która uzyskał projekt wynosi 4 mln euro.

Projekt wdrażany będzie w latach 2019-2020 w polsko-słowackim partnerstwie Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY z 8 samorządami pogranicza polsko-słowackiego: Gminą Czarny Dunajec, Gminą Miasto Nowy Targ, Gminą Nowy Targ, Gminą Łapsze Niżne, Miastem Spiska Bela, Obec Huncovce, Obec Hniezdne  oraz Obec Velka Lomnica.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020

Zadania inwestycyjne poszczególnych partnerów:

Gmina Czarny Dunajec:

Odrestaurowanie zabytkowego budynku dawnej stacji PKP w miejscowości Podczerwone z przeznaczeniem na cele usługowe do obsługi użytkowników Szlaku wokół Tatr, budowa ścieżki rowerowej od pętli puścizn w Czarnym Dunajcu do Piekielnika – 6,87 km

 

Miasto Nowy Targ:

Rozwój infrastruktury rowerowej na Szlaku wokół Tatr w Mieście Nowy Targ – stworzona zostanie strefa wypoczynku przy kładce pieszo-rowerowej na Białym Dunajcu, na połączeniu ścieżek rowerowych wybudowanych przez miasto w I i II etapie projektu. Budowa odcinków ścieżek rowerowych w mieście Nowy Targ (na lotnisko – asfaltowa, dł. 1,12km) oraz w zachodniej części miasta tzw. Schumana i Młynówka (asfaltowa dł. 1,19km) oraz remont 2 kładek pieszo-rowerowych na potoku Czarny Dunajec.Wybierz obrazek wyróżniający

 

Gmina Nowy Targ:

Budowa asfaltowej ścieżki rowerowej prowadzącej z Pyzówki do Klikuszowej – 6,88 km. Budowa oazy wypoczynku nad jeziorem w Krauszowie, czyli bezpośrednio przy istniejącej już tam ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr.

 

Gmina Łapsze Niżne:

Budowa infrastruktury rowerowej oraz obsługi rowerzystów na Szlaku wokół Tatr, remont 2 zabytkowych sypańców w Kacwinie i wyposażeni w tradycyjne narzędzia, umeblowanie oraz interaktywne panele, remont strychu Domu Ludowego w Łapszach Niżnych i przeznaczenia go na bezpłatne interaktywne muzeum przyrodnicze, budowa 2 miejsc odpoczynku z pełnym wyposażeniem na odcinku ścieżki rowerowej z Dursztyna do Łapsz, remont nawierzchni ścieżki rowerowej na odcinku Kacwin-Wielka Frankowa – 1,12 km

 

Mesto Spišská Belá:

Budowa asfaltowej ścieżki rowerowej na odcinku Strażki – Spiska Bela (2,08 km) oraz na odcinku Spišská Belá – Slovenská Ves 1,56 km

 

Obec Hniezdne:

Budowa asfaltowej ścieżki rowerowej na odcinku od miejscowości Hniezdne o długości 1,01 km – kontynuacja ścieżki rowerowej powstałej w ramach II etapu projektu

 

Obec Huncovce:

Budowa ścieżki rowerowej w Huncowcach wzdłuż rzeki Poprad od Kieżmarku w kierunku Wielkiej Łomnicy – dług. 2,81 km – kontynuacja ścieżki rowerowej wybudowanej w I i II etapie przez miasto Kieżmark

 

Obec Veľká Lomnica:

Budowa asfaltowej ścieżki rowerowej od granicy z Huncowcami – dług. 1,2 km

 

Info: UM Nowy Targ

Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie wykroczenia, jakiego dopuścił się w niedzielę po godzinie 17.00 na trasie ze Szczawnicy do Krościenka nad Dunajcem kierujący Maserati. 

wtorek, 16 październik 2018 18:00

Rabka-Zdrój: Obelisk papieski w Zarytem

Napisał

Z okazji 40-lecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, społeczność Rabki-Zarytego ufundowała obelisk, który po uroczystej mszy św. w kościele MB Częstochowskiej odsłonił i poświecił ks. Tadeusz Bogucki.

wtorek, 16 październik 2018 14:02

Rabka-Zdrój: Strażackie ćwiczenia

Napisał

W niedzielę 14 października na terenie Rdzawki odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe jednostek OSP z gminy Rabka-Zdrój. Wzięli w nich udział strażacy z Chabówki, Ponic i Rdzawki.

Wczoraj, zakopiańscy policjanci ruchu drogowego, w ramach ogólnopolskiej akcji „Bus-Truck” prowadzili zintensyfikowane działania nakierowane na bezpieczeństwo transportu. W ich ramach skontrolowali 118 pojazdów, w tym pojazdy ciężarowe i autobusy.

wtorek, 16 październik 2018 12:01

Nowy Targ: Strażacy z nowym sprzętem

Napisał

W remizie nowotarskiej Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się podsumowanie realizacji dwóch projektów, których celem jest poprawa warunków funkcjonowania organizacji działających na rzecz bezpieczeństwa. Obydwa projekty współfinansowane są ze środków Województwa Małopolskiego oraz Gminy Miasto Nowy Targ.

Strona 1 z 50

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA