środa, 12 grudzień 2018 12:32

Prawie 100 szczęśliwych dzieci w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Radziszowie [ZDJĘCIA]

Napisała
Prawie 100 szczęśliwych dzieci w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Radziszowie [ZDJĘCIA] KPP Kraków

Tego dnia dzieci ze Szpitala Rehabilitacyjnego w Radziszowie nie zapomną do końca życia. Spotkały świętego Mikołaja i otrzymały wspaniałe prezenty. W ich paczkach znajdowały się maskotki, książki, gry a także słodycze. To wszystko dzięki darczyńcom i policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Z okazji mikołajek policjanci Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wspólnie z wieloma darczyńcami i ludźmi o wielkim sercu zorganizowali spotkanie dla dzieci. Wspólnie ze Świętym Mikołajem odwiedzili najmłodszych pacjentów Szpitala Rehabilitacyjnego w Radziszowie i rozdawali prezenty przygotowane dla dzieci.

Święty Mikołaj każdemu maluszkowi wręczył prezent osobiście. Tego dnia w szpitalu nie było dziecka, które nie zobaczyłoby Mikołaja, czy też nie otrzymało od niego podarunku. A trzeba przyznać, że Mikołaj miał ręce pełne roboty, gdyż obdarował aż 95 dzieci!

Gospodarzem spotkania była Dorota Węglowska, dyrektor Szpitala Rehabilitacyjnego w Radziszowie. Kiedy przyszedł czas pożegnania, dzieci nie chciały schodzić z rąk policjantów.
- To świadczy o tym, że obdarzyły ich swoim zaufaniem. Szczególnie dziękuję policjantom za każdy przejaw dobroci, dziękuję za wielkie serce – powiedziała pani dyrektor. Pracownicy szpitala każdego dnia obserwują  swoich podopiecznych, ale tak uśmiechniętych i beztroskich widzieli ich po raz pierwszy od dłuższego czasu.

- Jestem dumny ze swoich podwładnych. Nigdy nie musiałem przypominać o tym, że zbliżają się święta, a wśród nas są potrzebujący. Takie inicjatywy, jak ta dzisiejsza przychodzą nam z łatwością. Wieloletnia współpraca z ludźmi o wielkim i dobrym sercu i tym razem zaowocowała. Razem daliśmy uśmiech dzieciom. Cieszę się z tego, że dla dzieci najistotniejszym było to, że przyszedł ktoś kto ich wysłucha, poświęci swój czas, przytuli, pożartuje. Takie spotkania są nam wszystkim potrzebne – podsumował mł. insp. Tomasz Drożdżak. Przekazał też list skierowany do dzieci i podarek pełen słodyczy przygotowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Krakowie.

Zadowolenie dzieci było ogromne, a wydarzeniu towarzyszyła ciepła, miła i bajkowa atmosfera.

W imieniu Pani Dyrektor Szpitala Rehabilitacyjnego w Radziszowie i wszystkich podopiecznych, policjanci serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom i każdemu z osobna, za tak piękny dar serca.

 

 

 

Źródło: KPP Kraków

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.