poniedziałek, 07 styczeń 2019 09:46

Pożar domu w Domiarkach. Policjanci ewakuowali 6 osób [ZDJĘCIA, NAGRANIE]

Napisała
Pożar domu w Domiarkach. Policjanci ewakuowali 6 osób [ZDJĘCIA, NAGRANIE] OSP Miłocice

Dzięki działaniom trzech policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie udało się uratować 6 osób z pożaru domu mieszkalnego w Domiarkach (powiat krakowski).

Wczoraj około godziny 6 nad ranem trzech policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie: st. asp. Tomasz Romanek, sierż. szt. Łukasz Majewski oraz st. sierż. Jakub Kuczma, przejeżdżając przez miejscowość Domiarki, zauważyli palący się budynek mieszkalny. Płomienie od komina przenosiły się na cały budynek, a sucha więźba dachowa tylko podsycała pożar.

Policjanci zatrzymali się i powiadomili Straż Pożarną. Jak się okazało, ogień zastał jeszcze śpiących mieszkańców. Tylko dwóm osobom udało się wyjść z budynku. Słysząc o tym funkcjonariusze weszli do płonącego domu, aby uratować resztę mieszkańców.

Niewielki budynek mieszkalny zamieszkiwały dwie rodziny. W płonącym domu policjanci odnaleźli i ewakuowali 6 osób. Wszyscy lokatorzy byli w średnim wieku i na szczęście nie wykazywali oznak zatrucia tlenkiem węgla, nie doszło też do żadnych poparzeń. Jedynie jedna osoba źle się czuła i została zabrana karetką do szpitala.

W domu znajdowało się pięć butli z gazem, które służyły mieszkańcom do zasilania piecyków odpowiedzialnych za ogrzewanie. Również je policjanci z narażeniem życia wynosili z płonącego budynku.

Jako pierwszym na miejsce, około godziny 6.30 udało się przyjechać strażakom z OSP Miłocice. Kiedy upewnili się, że wszystkie osoby zostały ewakuowane, druhowie zaczęli gasić pożar. W niedługim czasie dołączyły do nich jednostki z OSP Poskwitów, PSP Kraków, OSP Sieciechowice, OSP Słomniki, OSP Widoma oraz OSP Maszków.  

Po ugaszeniu pożaru strażacy rozebrali konstrukcję dachu, która groziła zawaleniem.

Akcja na miejscu trwała niecały 3 godziny.

 

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.