wtorek, 19 marzec 2019 14:59

W Skale rusza program "Czyste Powietrze"

Napisała

Czyli rządowa dotacja na wymianę C.O. i ocieplenie domu.

Urząd Gminy Skała zaprasza mieszkańców na spotkania dotyczące programu:
20.03.godz. 17:00 - Skała remiza OSP ul. Krakowska 34 -spotkanie informacyjne
10.04 godz. 8:00-15:00 - Urząd Gminy Skała, Rynek 29, pokój 9 - konsultacje indywidualne.

W ramach rządowego programu poprawy jakości powietrza został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze. Czyste Powietrze to kompleksowy program, którgo celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne. 
Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. 
Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.
Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego m.in. na: wymianę starego kotła grzewczego (warunek konieczny), docieplenie domu, wymianę okien i drzwi czy instalację odnawialnych źródeł energii (w formie preferencyjnej pożyczki).

Info: UG Skała

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.