poniedziałek, 15 kwiecień 2019 16:35

Jak zapobiec wymieraniu pszczół i poprawić jakość powietrza? W powiecie krakowskim mają pomysł

Napisał

Podkrakowskie samorządy znalazły rozwiązanie, by sprawić, że jakość powietrza się poprawi, a dobroczynnych pszczół przybędzie.

We wtorek 16 kwietnia w Krzeszowicach, Skawinie i Skale będą rozdawane bezpłatnie sadzonki drzew owocowych. Do rozdysponowania jest aż 1625 drzew. 

Organizatorem akcji „Sadzimy drzewa i krzewy – walczymy o czyste powietrze” jest Powiat Krakowski – Starostwo Powiatowe w Krakowie. Koordynuje ją natomiast Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krakowie.

 

Kto może wziąć udział w akcji sadzenia drzew?

W akcji „Sadzimy drzewa i krzewy – walczymy o czyste powietrze” mogą wziąć udział osoby indywidualne oraz placówki oświatowe z terenu powiatu krakowskiego. Jak podaje organizator, uczestnicy indywidualni akcji mogą otrzymać maksymalnie dwie sadzonki drzewek, natomiast placówki oświatowe – w zależności od zapotrzebowania, ale nie więcej niż dziesięć sadzonek drzew.

 

Gdzie zostaną przekazane sadzonki drzew owocowych?

Przekazanie sadzonek odbędzie się we wtorek 16 kwietnia, w godzinach 10:00-13:00 przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach (ul. Krakowska 15), w godzinach 10:00–13:00 przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie (ul. M. Kopernika 13) oraz w godzinach 12:00-15:00 przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. Władysława Łokietka w Skale (ul. ks. St. Połetka 30).

W każdym z podanych miejsc przekazane zostanie około 540 sztuk sadzonek. Łącznie do rozdysponowania jest 1625 sadzonek drzew owocowych.

 

Jakie gatunki drzew posadzą w powiecie krakowskim?

W ramach akcji „Sadzimy drzewa i krzewy – walczymy o czyste powietrze” dostępne są sadzonki drzew liściastych owocowych, m.in. jabłoń, grusza, wiśnia, śliwa, czereśnia. Nie ma możliwości wyboru gatunku drzewka przez uczestników – sadzonki będą rozdawane po kolei.

Loteria Orlen
Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.