piątek, 26 kwiecień 2019 16:04

Skawina. Diler zaoferował narkotyki… policjantom

Napisała

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie wpadli na trop dilerów narkotykowych, którzy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Skawiny. Policjanci w ramach współpracy z miejscowym komisariatem patrolowali rejon parku miejskiego. Nagle podszedł do nich młody mężczyzna i zaoferował możliwość kupna środków odurzających. Diler nie zorientował się, że ma do czynienia z policjantami, gdyż pełnili oni służbę w patrolu nieumundurowanym. Funkcjonariusze, aby dowiedzieć się, gdzie przechowywane są narkotyki wyrazili chęć zakupu oferowanych używek. Wraz z dilerem udali się do mieszkania, gdzie miało dojść do finalizacji transakcji. Gdy znaleźli się w mieszkaniu, zastali tam mężczyznę trzymającego w ręku zawiniątko marihuany – wówczas policjanci ujawnili kim są i okazali swoje legitymacje. Dwaj dilerzy zostali zatrzymani, to 18-latek z gminy Skawina i 24-latek ze Skawiny. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie, na miejsce ściągnięto również psa tropiącego. Podczas tych czynności ujawniono i zabezpieczono 13 zawiniątek, w których znajdował się susz roślinny, wagi elektroniczne, telefony komórkowe, gotówkę w kwocie 5 tysięcy złotych – mogące pochodzić z przestępstwa. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty handlu narkotykami, przy czym 24-latkowi dodatkowo przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia. Do czasu sądowego finału tej sprawy prokurator 19 kwietnia zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny.

Info: KWP Kraków

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.