piątek, 24 maj 2019 19:45

Skawina: Pomoc finansowa dla poszkodowanych

Napisał
fot. UM Skawina fot. UM Skawina

Mieszkańcy gminy Skawina, którzy w związku z ulewnymi deszczami i podtopieniami doznali szkód w częściach mieszkalnych budynku, mogą otrzymać zasiłek.

– Osoby, które doznały szkód w częściach mieszkalnych budynków spowodowanych ulewnymi deszczami lub lokalnymi podtopieniami, mogą zgłaszać się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skawinie. W zakresie świadczeń pieniężnych MGOPS realizuje zadania w oparciu o art. 40 ustawy o pomocy społecznej w formie zasiłku celowego – podaje MGOPS w Skawinie.

Pomoc będzie przyznawana po przeprowadzeniu rodzinnego wywiadu środowiskowego.

 

Kto może otrzymać zasiłek?

– Zasiłek celowy przeznaczony jest dla osób i rodzin, które poniosły straty w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych i podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych) oraz znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej i nie mogą samodzielnie zaspokoić niezbędnych potrzeb bytowych – tłumaczą pracownicy MGOPS w Skawinie.

Środki finansowe w formie zasiłku należy traktować jako pierwszą pomoc – na zakup żywności, leków, opału, odzieży, niezbędnych przedmiotów użytku domowego, na leczenie czy wykonanie niezbędnych drobnych napraw i remontów w mieszkaniu.

– Zasiłek ten przyznawany jest niezależnie od dochodu osób poszkodowanych. Zasiłków tych nie można traktować jako formy odszkodowania czy refundacji kosztów remontu – wyjaśnia skawiński MGOPS.

Więcej informacji można uzyskać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Skawinie (ul. Żwirki i Wigury 13) lub pod nr tel.: 12 276 21 37, 12 256 04 50, 12 276 87 25.

 

Alarm przeciwpowodziowy w Skawinie odwołany

W piątek 24 maja o 18:45 Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego podał informację, że w związku z ustaniem zagrożenia powodziowego alarm przeciwpowodziowy na terenie gminy Skawina został odwołany. Nadal jednak obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.